probowki9 marca 2017 o godz.10.00 odbędzie się

VI Międzyszkolny Konkurs Chemiczny

"Chemiczna Głowa".

Konkurs skierowany jest do uczniów klas trzecich szkół gimnazjalnych.

Do konkursu przystępują 3-osobowe zespoły uczniowskie. Każda szkoła może wydelegować do konkursu maksymalnie 1 zespół. Drużynę szkolną może wspierać 5-osobowa grupa kibiców, dla których również przygotowano nagradzane zadania konkursowe.

Uroczyste rozpoczęcie konkursu odbędzie się w auli szkolnej o godz. 1000. Konkurs jest dwuetapowy.

Etap I (30 minut) - indywidualna praca uczniów, etap II (45 minut) – zespołowe rozwiązywanie zadania laboratoryjnego.

Na łączną liczbę punktów zdobytą w konkursie przez drużyny szkolne składać się będzie suma punktów zdobytych w części pisemnej i laboratoryjnej. W przypadku uzyskania takiej samej liczby punktów przez dwie drużyny rozstrzygająca będzie dogrywka, polegająca na rozwiązaniu zadania obliczeniowego.

W trakcie rywalizacji zespołów uczniowskich w laboratorium, w auli szkolnej odbędą się konkursy dla kibiców towarzyszących drużynom, spośród których jeden będzie związany z życiem i działalnością Marii Skłodowskiej-Curie. Dla drużyn kibiców, które zbiorą największą liczbę punktów przewidziane są nagrody.

Przewidywany czas podsumowania konkursu - godzina  13.00

Przypominamy o wypełnieniu punktu nr 9 Regulaminu konkursu - "Opiekun w dniu konkursu dostarcza do organizatora oświadczenie (imienna lista uczestników) potwierdzone przez Dyrektora placówki o ubezpieczeniu ucznia reprezentującego 3-osobową drużynę szkolną od następstw nieszczęśliwych wypadków. Zaświadczenie to musi być oddzielnym dokumentem i nie może go zastąpić Karta wycieczki".

Patronat nad konkursem objęli:

kk logoazoty logostarostwo logo