chg24mini9 marca 2017r. uczniowie klas trzecich szkół gimnazjalnych uczestniczyli w VI edycji międzyszkolnego konkursu dla gimnazjalistów „Chemiczna Głowa”.

W tym roku szkolnym mieliśmy przyjemność gościć uczniów, którzy reprezentowali następujące szkoły: Publiczne Gimnazjum Nr 1, 2 oraz 4 w Nysie, Publiczne Gimnazjum nr 2 w Brzegu, Publiczne Gimnazjum Nr 2 w Raciborzu, Publiczne Gimnazjum: w Rudzińcu, Jemielnicy, Pawłowiczkach, Cisku, Bierawie, Solarni, Ujeździe, Walcach oraz uczniów Publicznego Gimnazjum Nr 1, 3, 4, 5 oraz 9 w Kędzierzynie-Koźlu.

Zaproszonych gości, nauczycieli oraz uczniów przywitał Pan dyrektor Adam Kania oraz Wicestarosta Powiatu Pan Józef Gisman, Prezydent Miasta Pani Sabina Nowosielska oraz Kierownik Wydziału Oświaty Pani Aurelia Stępień.

Do rywalizacji przystąpiły 3-osobowe drużyny szkolne oraz 5-osobowe grupy kibiców. Konkurs przeznaczony dla 3-osobowych drużyn był dwuetapowy. W etapie pierwszym uczniowie pracowali indywidualnie, rozwiązując zadania zamknięte i otwarte. Część druga konkursu polegała na zespołowym rozwiązywaniu zadania laboratoryjnego. Na łączną liczbę punktów zdobytą w konkursie przez drużyny szkolne składała się suma punktów zdobytych w części pisemnej i laboratoryjnej. W trakcie rywalizacji zespołów uczniowskich w laboratorium, w auli szkolnej odbyły się konkursy interdyscyplinarne dla kibiców towarzyszących drużynom, spośród których jeden dotyczył życia i działalności Marii Skłodowskiej-Curie.

Wyniki konkursu drużynowego, w którym uczestniczyły 3-osobowe zespoły:

I miejsce – PG Nr 4 Kędzierzyn-Koźle

II miejsce – PG Nr 1 Kędzierzyn-Koźle

III miejsce – Gimnazjum Nr 2 Racibórz

IV miejsce - PG Nr 5 Kędzierzyn-Koźle

V miejsce - Gimnazjum Nr 1 Nysa

Wyniki konkursu drużynowego zorganizowanego dla kibiców:

I miejsce – PG Nr 4 Kędzierzyn-Koźle

II miejsce – Zespół Gimnazjalno-Szkolno-Przedszkolny w Pawłowiczkach

III miejsce – Gimnazjum Nr 1 Nysa

Z części pisemnej konkursu największą liczbę punktów zdobyli uczniowie:

1. Marek Michalik - PG Nr 4 Kędzierzyn-Koźle
  2. Kamil Mucha - Gimnazjum Nr 2 Racibórz
  3. Kinga Szczecińska - Gimnazjum Nr 1 Nysa
  4. Jakub Kotulski - PG Nr 1 Kędzierzyn-Koźle
  5. Krzysztof Wołkonowski - PG Nr 5 Kędzierzyn-Koźle
  6. Jakub Malerczyk - PG Nr 1 Kędzierzyn-Koźle
  7. Norbert Madura – Gimnazjum Nr 2 Brzeg
  8. Julia Dudek - Gimnazjum Nr 1 Nysa
  9. Damian Palzer - Gimnazjum Nr 1 Nysa
  10. Anna Lagelbauer - Gimnazjum Nr 1 Nysa

Sponsorami konkursu byli: Starostwo Powiatowe i Urząd Miasta Kędzierzyn-Koźle oraz następujące firmy: Grupa Azoty ZAK S.A., Petrochemia Blachownia S.A., PCC Synteza S.A., Pfleiderer Silekol Sp. z o.o.

kk logoazoty logostarostwo logo

petrochsilekol

Dzięki nim zwycięzcy wszystkich konkurencji otrzymali cenne nagrody, między innymi: aparaty samowywołujące, kamery sportowe, głośniki bluetooth, powerbanki, dyski zewnętrzne, pendrive, karty prezentowe na zakup książek oraz słodycze. Pozostali uczniowie również otrzymali nagrody. Dla wszystkich uczestników przygotowano słodki poczęstunek.

Wszystkim uczniom dziękujemy za udział w konkursie, nagrodzonym gratulujemy a nauczycieli zapraszamy z uczniami klas trzecich za rok.

chg20mini

chg21mini