182810 grafika mapa polska godlo11. listopada obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji dziś, w szkolnej auli odbyła się uroczysta akademia.

Wydarzenie rozpoczęło się od ceremeniału przekazania insygniów sztandaru szkolnego oraz zaprzysiężenia nowych pocztów sztandarowych. Tegoroczni maturzyści : Julia Kurpińska, Marta Wielgan, Patrycja Łukasiewicz oraz Radosław Rabiak zostali zastąpieni przez uczniów klas drugich:
Mateusz Dyżewski - chorąży oraz Magdalena Giryn, Anna Niederfeld - przyboczne
Adam Maciuk - chorąży oraz Magdalena Powierska, Katarzyna Ratużny - przyboczne (poczet klas mundurowych).

Dotychczasowym członkom pocztu serdecznie dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły podczas uroczystości szkolnych, miejskich czy powiatowych.

Widowisko słowno-muzyczne przygotowali uczniowie klasy II TC, którzy przypomnieli 123 lata niewoli narodu polskiego oraz jego dążenia do odzyskania niepodległości. W trakcie uroczystości można było usłyszeć przepiękne utwory muzyczne w wykonaniu naszego szkolnego zespołu oraz obejrzeć zachwycający układ "Poloneza" zrealizowany przez tegorocznych maturzystów z klasy IV TA. Usłyszeliśmy również wiele ważnych zdań - złotych cytatów, wypowiedzianych z ust ówczesnych bohaterów Józefa Piłsudskiego i Romana Dmowskiego. Dzięki siedmioletniemu Mateuszowi przypomnieliśmy sobie "Katechizm polskiego dziecka", bliżej znany jako: "- Kto Ty jesteś? - Polak mały...".

Nad całościa przygotowań oraz organizacją apelu czuwała mgr Joanna Nedokis - wychowawca klasy II TC. Jej oraz wszystkim zaangażowanym uczniom serdecznie dziękujęmy za tą wspaniałą lekcję historii.

Zdjęcia?? Już wkrótce ...