IMG 20230321 204240Dnia 16.03.2023 r uczennice klasy 4TC, 4 TB, 4 Cp i 4 Dp brały udział w prelekcji dotyczącej profilaktyki raka piersi w ramach programu ?Normalne, że je poznaję?. Przedstawicielki kampanii ?Avon Kontra Rak Piersi? porozmawiały m.in. o zdrowych nawykach obserwacji i sprawdzania swojego ciała, przekazały dawkę niezbędnej, rzetelnej wiedzy na temat samobadania piersi, przekazały materiały z instrukcją samobadania piersi, które powinno stać się zdrowym nawykiem każdej kobiety.

Samobadanie daje szansę na wczesne wykrycie choroby i powrót do pełni zdrowia. Wcześnie wykryte objawy dają szansę na pełne wyleczenie, dlatego tak ważne jest, by młode dziewczyny znały swoje ciało i wiedziały, jak je obserwować.

IMG 20230321 WA0016