Ponad 400 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski spotkało się w poniedziałek 4 grudnia 2017 r. w Opolu, by przystąpić do finałowego testu wiedzy o wartościach w sporcie oraz o piłce ręcznej. Uczniowie biorący udział w finale zakwalifikowali się do niego z etapów szkolnych, w których brało udział ponad 110 szkół ponadgimnazjalnych. Uczeń naszej szkoły, Piotr Prokop, zajął 9 miejsce w tym ogólnopolskim konkursie.

Test finałowy liczył 35 pytań - otwartych i zamkniętych oraz jednego pytania opisowego.  Tematyka dotyczyła historii piłki ręcznej oraz życiorysów polskich zawodników. Uczestnicy ?Olimpiady Wiedzy i Wartości w Sporcie? musieli wykazać się również znajomością życia bł. Piotra Jerzego Frassatiego jak również rożnymi tekstami, w których poruszana została rola sportu papieży: św. Jana Pawła II, Benedykta XVI czy Franciszka.

Więcej informacji o konkursie znajduje się na stronie: http://wk.diecezja.opole.pl/index.php/konkurs/wiedzy-o-sporcie/459-final-4-edycji-konkursu-olimpiada-wiedzy-i-wartosci-w-sporcie