Damen 1 Dnia 24 października odbyła się wycieczka przedmiotowa pierwszej klasy spedycyjno - mundurowej do Aresztu Śledczego w Kędzierzynie ? Koźlu i stoczni DAMEN SHIPYARDS KOŹLE SP. Z O.O.

areszt 1

Podczas wizyty w Areszcie Śledczym nasi uczniowie poznali codzienność pracy funkcjonariuszy i specyfikę funkcjonowania jednostki oraz prawa skazanego. Mieli również możliwość poznać warunki, jakie musi spełniać kandydat ubiegający się o przyjęcie do Służby Więziennej oraz na własne oczy zobaczyć celę, pokój widzeń, spacerniak.

Wejście do zabytkowego budynku aresztu jest niepozorne, ale pobyt wewnątrz tego obiektu robi już duże wrażenie. Wycieczka dostarczyła jego uczestnikom nie tylko pewnej dawki emocji, ale z całą pewnością skłoniła do głębszych refleksji. Uświadomiła młodym ludziom zagrożenia i sytuacje prowadzące do przekroczenia prawa.

W DAMEN SHIPYARDS uczniowie zobaczyli hale produkcyjne, w których statki są montowane, wykańczane i wyposażane w niezbędne elementy pokładowe. Kozielski Damen wyspecjalizował się w budowie jednostek o długości do 110 metrów holowników, pchaczy, pogłębiarek rzecznych, piaskowców oraz statków pasażerskich. Buduje również chemikaliowce.

Serdeczne podziękowania składamy Panu Ireneuszowi Niżborskiemu za oprowadzenie i zapoznanie przyszłych spedytorów z organizowaniem transportu w firmie.

areszt 2

areszt 3