Europejski Dzień Języków – międzynarodowe święto, ustanowione z inicjatywy Rady Europy, obchodzone w całej Europie corocznie 26 września. Jego celem jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej.
Z tej okazji nauczyciele j. niemieckiego i angielskiego pani J. Cyba i H. Jastrzębowska zorganizowały gry i konkursy językowe. Uczniowie mogli rozwiązywać rebusy, krzyżówki oraz brać udział w wykładzie na temat pochodzenia języka zaprezentowanym przez panią mgr Joannę Nedokis.

43. OLIMPIADA JĘZYKA NIEMIECKIEGO
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych uczniów do udziału w olimpiadzie języka niemieckiego. Zgłoszenia przyjmowane są u nauczycieli j. niemieckiego do 25 października.
Eliminacje szkolne – odbędą się dnia 8. listopada 2019 r. o godz. 10.00. Czas trwania eliminacji: 2 godziny lekcyjne (90 minut).

Drodzy Uczniowie !

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w 41. Olimpiadzie Języka Niemieckiego, której eliminacje szkolne odbędą się już 06 listopada. Zgłoszenia u nauczycieli języka niemieckiego do poniedziałku 16.10.2017r. Zapraszamy

Drodzy uczniowie!

Zapraszamy wszystkich uczniów w nowym roku szkolnym 2017/2018 do współpracy i udziału w ligach zadaniowych, konkursach, olimpiadach oraz zajęciach tematycznych z języków obcych. Wszelkie informacje na ten temat u nauczycieli języków obcych.

 

 

Drodzy Uczniowie! TSKN na Śląsku Opolskim zaprasza do udziału w konkursach:

  1. XXIII Konkurs recytatorski „Jugend trӓgt Gedichte vor” - „ Młodzież recytuje poezję”, w czasie którego uczniowie prezentować będą utwory poetyckie w j. niemieckim.

  2. XVI Ogólnopolski Konkurs Literacki „ W języku serca” - szczegółowe informacje wraz z regulaminami znajdują się na stronie www. skgd.pl

Początek strony