IMG 20240361 112955347Międzynarodowy Dzień Pisarzy obchodzimy 3 marca. Dzień pisarzy to istotne święto nie tylko dla twórców, ale także odbiorców. Czytanie książek niesie bowiem ze sobą wymierne korzyści. Dzieła literackie pobudzają kreatywność, wyobraźnię oraz umiejętność logicznego myślenia. Wpływają na poszerzenie horyzontów, a także pozytywnie stymulują pracę mózgu.

Ponadto Dzień pisarza jest idealnym pretekstem, aby przypomnieć, jak ważny jest rozwój osobisty. Święto ma również na celu obronę wolności słowa. Twórcy literaccy powinni mieć prawo pisać swobodnie, bez cenzurowania. Jednak nadal wolność słowa to wartość, której próżno szukać w wielu miejscach na świecie.

Święto pokazuje także, jak prężnie rozwija się społeczność pisarzy na całym świecie. Jest to świetna okazja, aby zdać sobie sprawę, jak trudnym i niekiedy niewdzięcznym zajęciem, jest zawód pisarza. Wieloletnia praca, dogłębne badania tematu, godziny spędzone przy maszynie do pisania lub komputerze - tak wygląda rzeczywistość pisarzy. Co ważne, trud pisarzy nie zawsze jest doceniony, dlatego warto oddać szacunek tym, którzy dokładają wszelkich starań, aby literatura nadal zajmowała ważne miejsce w życiu ludzi.

W związku z obchodami Święta pisarzy zapraszamy do obejrzenia w bibliotece szkolnej prezentacji z cytatami sławnych pisarzy na temat czytania oraz pisania książek.