Nowe artykuły:

promo

planlekcji 

Plan lekcji

Plan lekcji dla wszystkich klas.

przejdź do
edziennik

Dziennik elektroniczny

Wszelkie istotne informacje dla rodziców i uczniów.

przejdź do

books

Szkolna Biblioteka online

Sprawdź katalog książek w szkolnej bibliotece i wypożycz książkę

przejdź do

Zarabiaj na Słońcu"Słoneczni wojownicy? z klas 3Cp i 3SH biorą udział w projekcie ogłoszonym przez BOŚ pt. ?Postaw na Słońce?. W pierwszym etapie przygotowali referaty na temat nieodnawialnych i odnawialnych źródeł energii, w tym szczególnie opisali zasady działania fotowoltaiki. W drugim etapie pn. ?Zarabiaj na Słońcu? zajęli się odnawialnymi źródłami energii dla domu i szkoły. Tak jak organizatorowi, tak i nam zależy na rozpowszechnieniu idei stosowania własnych mikroelektrowni słonecznych. Pozyskiwanie energii w tradycyjny sposób, czyli przez spalanie węgla, niesie ze sobą niezwykle szkodliwe skutki dla środowiska ze zmianami klimatycznymi i smogiem na czele. Na pewno zmiana sposobu wytwarzania energii w Polsce, w tym przejście na mikroinstalacje OZE, przyczyni się do poprawienia stanu środowiska.

Każdy może sprawdzić ilość zużytej energii elektrycznej w domu i obliczyć wartość prądu wyprodukowanego z własnej instalacji fotowoltaicznej korzystając z poniższych linków do kalkulatora.

https://postawnaslonce.pl/kalkulatory/kalkulator-zuzycia-energii-elektrycznej-w-domu/

https://postawnaslonce.pl/kalkulatory/kalkulator-emisji-i-kompensacji-dwutlenku-wegla-oraz-ekonomii-rozwiazan-fotowoltaicznych/

IMG 20230523 WA0006

Początek strony