czerw krzyz male12 marca 2019 r. w I Liceum Ogólnokształcącym w Kędzierzynie-Koźlu odbył się etap rejonowy Olimpiady Wiedzy o Czerwonym Krzyżu, w którym uczestniczyli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z naszego powiatu.

Zespół Szkół Nr 3 im. Mikołaja Reja reprezentowali uczniowie klasy III TA: Aneta Turyńska, Agata Turyńska oraz Aleksandra Pabisiak zajmując odpowiednio:

Aleksandra Pabisiak - V miejsce, Agata Turyńska - IV miejsce, Aneta Turyńska - X miejsce w powiecie.  Gratulujemy!

Celem olimpiady było promowanie i popularyzowanie idei Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca wśród dzieci i młodzieży, promocja działań i wartości humanitarnych Polskiego Czerwonego Krzyża na rzecz potrzebujących oraz rozbudzenie wrażliwości na wartość człowieka, szacunku dla ludzkiej godności.

olimpi czerwony krzyz