kre opole207 września 2018 r. w sali im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego Urzędu Wojewódzkiego w Opolu odbyło się podsumowanie XV edycji Ogólnopolskiego Turnieju Szkół Ponadgimnazjalnych, Policealnych i Pomaturalnych w Honorowym Krwiodawstwie pod hasłem ?Młoda Krew Ratuje Życie? nad którym patronat objął wojewoda opolski Pan Adrian Czubak. Do oceny końcowej przystąpiło 27 szkół i dwie uczelnie znajdujące się na terenie województwa Opolskiego. W wydarzeniu uczestniczyła wicewojewoda opolski Pani Violetta Porowska.

Podczas całego turnieju zebrano 1 254,465 litrów krwi, które pochodzi od 1428 dawców.

Laureatów dobierano w dwóch kategoriach: pierwszej - szkół ponadgimnazjalnych, policealnych i pomaturalnych oraz w drugiej - uczelnie / szkoły wyższe.

Podstawą oceny aktywności poszczególnych szkół i ich uczniów były następujące wskaźniki:

Wskaźnik 1- najlepsza promocja honorowego krwiodawstwa

Wskaźnik 2 ? aktywność (ilość krwi oddanej w ramach Turnieju w przeliczeniu na jednego pełnoletniego ucznia szkoły)

Wskaźnik 3 ? Dla szkół: największa ilość oddanej krwi w czasie trwania Turnieju.

Niestety nie zajęliśmy miejsca na podium, ale i tak jesteśmy dumni, że współtworzymy największą na Opolszczyźnie grupę młodych krwiodawców.

Dziękujemy wszystkim krwiodawcom za udział w naszej akcji.

kre opole2

krew Opole1