czk 2018Wszystkich uczniów, którzy chcą uczestniczyć w etapie szkolnym Olimpiady Wiedzy o Czerwonym Krzyżu PCK zapraszam do zgłaszania się do Sali 309.

Celem olimpiady jest promowanie i popularyzowanie idei Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca, promocja działań i wartości humanitarnych Polskiego Czerwonego Krzyża na rzecz potrzebujących oraz rozbudzenie wrażliwości na wartość człowieka, szacunku dla ludzkiej godności.

Olimpiada obejmuje ocenę wiedzy uczniów na temat: wiadomości o Międzynarodowym Ruchu, Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca, wiadomości nt. działalności Polskiego Czerwonego Krzyża, wiadomości o Ruchu Młodzieżowym PCK, podstawowych wiadomości o Międzynarodowym Prawie Humanitarnym, zasad udzielania pierwszej pomocy.