Dziś upragniony przez Nas wszystkich dzień… To nie tylko rozdanie świadectw i dyplomów! Nadeszły te jedyne, niepowtarzalne i mogące trwać wieczność WAKACJE.

            Nie chcę zabierać Wam i sobie wakacji, dlatego swoje przemówienie oprę na tym co w głównej mierze zrobiliśmy jako uczniowie. Razem zaangażowaliśmy się w kilka przedsięwzięć, które służyły naszej społeczności i środowisku lokalnemu.

  • Jedną z pierwszych rzeczy, którą zrobiliśmy jako samorząd było przeprowadzenie diagnozy. Chcieliśmy wiedzieć czego potrzebują uczniowie, co jest dobre w naszej szkole a co należy zmienić. Dzięki tej inicjatywie, możemy korzystać z automatów z przekąskami i napojami. Kawiarence brakuje kilku drobnych dekoracji ale nadrobimy to w przyszłym roku.
  • Październik obfitował w dwa wydarzenia. Pierwszym z nich był Zjazd Absolwentów, w którego przygotowanie zaangażowali się również uczniowie. Program artystyczny przygotowany przez panią Wójtowicz, panią Hyż-Kaczmarek oraz panią Hylę, nie zostałby zrealizowany bez tak licznego udziału uczniów. Pani Foremniak, która była odpowiedzialna za ciasta była pod wrażeniem ich ilości, rozmaitości i smaku <prawda proszę pani?>
  • Dosyć duże zainteresowanie wzbudziło drugie październikowe wydarzenie. Otrzęsiny klas pierwszych, które przebiegły w bardzo miłej i zabawnej atmosferze. Mamy nadzieję, że będą one kontynuowane co roku.
  • Elementem, który pojawiał się w naszej szkole cyklicznie był „Dzień bez śniadania”. Ten projekt jest chyba znany każdemu z nas. Wzięły w nim udział wszystkie klasy.
  • W grudniu naszą aulę zalała fala mieszkańców Sławięcic. Po raz XIV zostało zorganizowane Sławięcickie Spotkanie Adwentowe. Uczniowie zaangażowali się przy programie artystycznym oraz przy obsłudze wydarzenia.
  • Natomiast w styczniu nasza aula wypełniła się babciami i dziadkami, którzy przyszli obchodzić swoje święto.
  • Do końca tego roku mają być wymienione wiaty przystankowe przed naszą szkoła. Dzięki wystosowanej petycji, którą podpisali uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły o problemie dowiedziała się m.in. prezydent miasta pani Sabina Nowosielska oraz pani prezes MZK. Odpowiedź na piśmie była pozytywna, więc teraz nie pozostaje nam nic jak czekać na ich remont.
  • Pierwszy dzień wiosny spędziliśmy oglądając polskie filmy i zajadając popcorn. Jednym słowem można było poczuć się jak w kinie.
  • Pod koniec kwietnia pożegnaliśmy się z maturzystami, a pierwszego czerwca świętowaliśmy Dzień Dziecka. Teleturniej rozegrany pomiędzy uczniami a nauczycielami dostarczył wielu emocji. Uczestnicy zmierzyli się z literaturą i muzyką polską, obchodzili urodziny oraz przekazywali informacje w głuchym telefonie.
  • Ponadto przez cały rok szkolny zbieraliśmy materiały na tak zwany szkolny kącik relaksu. Panowie kilkukrotnie już szlifowali palety za co serdecznie dziękujemy. Każda pomoc jest dobra, dlatego cały czas apelujemy o przynoszenie materiałów na poduszki lub zgłaszanie gdzie mogą być palety i jak je pozyskać. Zorganizowaliśmy akcję zbierania zużytych telefonów, która będzie kontynuowana w przyszłym roku. Odbyła się wycieczka do Opola dla aktywnych członków Samorządu Uczniowskiego. Zwiedziliśmy Muzeum Piosenki Polskiej, a następnie szlifowaliśmy swoje umiejętności jazdy na łyżwach. Klasy przygotowywały gazetki szkolne oraz apele zgodnie z  Dodatkowo udekorowaliśmy szkołę na święta Bożego Narodzenia. Braliśmy udział w kilku debatach tematycznych.

Razem z panią Hylą dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w działania Samorządu Uczniowskiego. Dziękujemy Dyrekcji i Gronu Pedagogicznemu za wsparcie naszych działań. Jednocześnie mamy nadzieję, że w przyszłym roku w pracę na rzecz naszej społeczności włączy się więcej uczniów co przełoży się na ilość eventów i wydarzeń w naszej szkole. Razem naprawdę możemy więcej.

Tymczasem chcemy życzyć Wam udanego wypoczynku. Regenerujcie siły, nie myślcie o przyszłym roku szkolnym. Czerpcie z życia co najlepsze, nie marnujcie czasu i dobrze się bawcie!

Początek strony