FPC 5W piątek 28 lutego 2020 r., odbył się w II LO, ramach Festiwalu Praw Człowieka, III Międzyszkolny Turniej Debat Oksfordzkich. Temat tegorocznego wydarzenia to "Prawa dziecka w konflikcie zbrojnym". Tezy do debaty były bardzo trudne i poważne, dotyczyły wielu aspektów związanych z sytuacją dzieci, które żyją na terenach objętych wojną, były też omawiane działania organizacji międzynarodowych, które mają chronić dzieci. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą z historii i wiedzy o społeczeństwo. Ważne okazały się umiejętności dotyczące zasad prowadzenia debaty.

Nasza drużyna w składzie: Julia Rus, Michael Musioł, Mateusz Grylak i Kamil Komander poradziła sobie znakomicie i zajęła III miejsce.

Brawo, jesteśmy z Was dumni!

FPC 2FPC3