Kurier

W ramach projektu KINO NA TEMAT uczniowie klasy: I TA, I TC, II TB II TC obejrzeli w kinie Helios film pt. ? Kurier?.

Centralną postacią filmu jest Jan Nowak - Jeziorański, który podczas okupacji musiał przedostać się z Londynu do wojennej Warszawy, by dostarczyć ważne rozkazy. Jego samotna misja miała zdecydować o losach Polski i II wojny światowej. Ścigany przez wszystkie wrogie wywiady dociera do celu.

Film ?Kurier? nie jest typową biograficzną produkcją, ale zdarzenia w nim przedstawione obsadzone w realiach wojny pokazały nam liczne przykłady bohaterstwa i patriotyzmu.

Po seansie uczestniczyliśmy w ciekawej pogadance na temat losów bohaterów II wojny światowej, którą poprowadził dla nas Pan Zbigniew Hyrek ? znawca tematu, socjolog.

Na kolejne tematyczne spotkania w projekcie KINO NA TEMAT zaprasza pedagog szkolny.