DBI20195 lutego 2019 r. obchodzić będziemy po raz kolejny Dzień Bezpiecznego Internetu pod hasłem ?Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!?.

DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa online.  Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo.

Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. W Polsce DBI od 2005 roku organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) ? realizatorów unijnego programu Safer Internet.

W ramach tegorocznych obchodów DBI organizujemy w naszej szkole konkurs na najlepszą prezentację multimedialną, komiks oraz plakat pod hasłem ?Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!?.

Prace prosimy składać do pedagoga szkolnego lub w sali 103 do dnia 31 stycznia 2019 roku.