kr4 zmsr7W czasach ,kiedy starsze pokolenie skarży się na młodych i na ich brak zaangażowania, w naszej szkole Zespole Szkół nr 3 (Sławięcice) właśnie młodzi pokazali pazur i chęć działania. Hasło szkoły ?Kreatywność naszą siłą? znalazło praktyczne zastosowanie. Uczniowie wykazali się ogromną pomysłowością, przedsiębiorczością w samodzielnym remoncie kilku pomieszczeń w szkole, które mają im służyć jako ?Kąciki relaksu? ,?Kawiarenka? i ?Siesta Rej?. Podjęli się samodzielnego wykonania tych prac począwszy od pozyskiwania palet, farb, materacy i materiałów na poszewki oraz pozyskania funduszy na remont. Pomocna okazała się zbiórka pieniędzy w czasie Sławięcickiego Spotkania Adwentowego. Dzięki zaangażowaniu się wielu z nas, naszych nauczycieli, rodziców oraz sponsorów udało się zebrać z loterii fantowej oraz sprzedaży ozdób świątecznych, ciasta i naleśników niemałą sumę. Należy wspomnieć również o sponsorach, którzy wsparli nas materialnie i finansowo.

Było trudno ale się udało. Pierwsze prace ruszyły już w czerwcu ubiegłego roku szkolnego, gdy to chłopcy z drugich klas szlifowali i malowali palety. Prace z paletami dokończyli uczniowie obecnych klas pierwszych oraz dziewczyny z klasy IV. Drugim pomieszczeniem ,które uczniowie remontowali był dawny sklepik. Tam ustawiono kilka stolików i automatów z gorącymi napojami oraz zdrowymi przekąskami .Obecnie jest to miejsce wykorzystywane również do organizowania naszej cyklicznej akcji ?Dzień bez śniadania?, w czasie której uczniowie z poszczególnych klas przygotowują pyszne gofry, naleśniki, kanapki, owocowe galaretki czy inne smaczne przekąski.

Najwięcej problemów było z kolejnym pomieszczeniem ,które było w bardzo złym stanie i wymagało gruntownego remontu. Zdecydowaliśmy ,że powstanie tam miejsce ,który miałoby służyć uczniom przyjeżdżającym przed lekcjami do szkoły lub czekającym na autobus po lekcjach tzw. ?Siesta Rej?.

Prace rozpoczęto w czasie ferii zimowych, kiedy to uczniowie w czasie wolnym od nauki ciężko pracowali przy remontach we współpracy z panami konserwatorami . W tym miejscu musimy gorąco podziękować tacie naszej uczennicy, który położył nam kafelki na podłogę. Udało się też zdobyć kanapy, które trzeba było odnowić i tu z pomocą przyszła nam nasza absolwentka, która po swoich godzinach pracy przyjeżdżała do szkoły i szyła obicia. Zdobyliśmy też telewizor, a uczniowie przynieśli Xboks oraz gry planszowe.

Pracy było bardzo dużo, ale teraz możemy z satysfakcją powiedzieć, że własnymi siłami i własnym zaangażowaniem całej społeczności szkolnej (uczniów, rodziców, pracowników administracji, dyrekcji  i nauczycieli) udało nam się stworzyć: Kawiarenkę, ?Kącik relaksu? oraz salę ?Siesta Rej? w Zespole Szkół nr 3.

kawiarenka zmkr2 zmkr 3 zmkr zmsr3sr4sr6sr 1sr 2