1Adwent jest szczególnym czasem radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie. Na tak wspaniałe święto warto czekać w doborowym towarzystwie! Dlatego już od 15 lat Zespół Szkół nr 3 w Sławięcicach nie zawodzi i jednoczy mieszkańców naszego miasta goszcząc ich w swojej pięknej auli.

W tym roku Sławięcickie Spotkanie Adwentowe odbyło się pod hasłem  Savoir- vivre wczoraj i dzisiaj. Musiało być zatem bardzo kulturalnie i bardzo sympatycznie oraz wyjątkowo nastrojowo dzięki kapitalnej oprawie świetlnej, którą zapewnił organizatorom zeszłoroczny absolwent Dominik Rossa. Wszyscy stanęli na wysokości zadania: zarówno mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla(którzy nie zawiedli i bardzo licznie przybyli na spotkanie), jak i organizatorzy, którzy  przygotowali bogaty program artystyczny krzepiąc ducha, ale także stoiska z ciastem i naleśnikami dla pokrzepienia ciała.

 

 

O dobry nastrój gości zadbały w uroczy sposób przedszkolaki z Bajkowego Przedszkola nr 18 ze Sławięcic, które udowodniły, że z kulturą są dobrze obznajomione, uzdolnieni wokalnie uczniowie z publicznej Szkoły Podstawowej nr 16, przezabawni w swoim disco polowym repertuarze mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Sławięcicach i oczywiście młodzież ZS nr 3, która zaprezentowała się w zabawnych scenkach kabaretowych i wprowadziła w świąteczny nastrój pięknymi piosenkami. Bardzo duże wrażenie na widzach zrobiła grupa mażoretek „Rytm III” z Długomiłowic. Solistka grupy, mistrzyni świata, jest uczennicą pierwszej klasy ZS nr 3. Dziewczyny zauroczyły wszystkich programem „ Alicja w krainie czarów” oraz „ Avatar”.

O śląskim bon tonie opowiadała autorka książki „ Wichajster do godki” pani Barbara Szmatloch, Ślązaczka z dziada pradziada, która prowadzi badania nad stanem gwary śląskiej, a w książce zamieściła informacje zapamiętane ze swojego dzieciństwa.

Gościem najbardziej wyczekiwanym przez dzieci i jak zawsze niezawodnym, bo z wielkim workiem słodyczy, był św. Mikołaj, którego mali goście nie odstępowali na krok. Swoje emocje mieli również dorośli widzowie, bowiem dzięki wyjątkowo dużej w tym roku  grupie sponsorów odbyły się aż 2 losowania! A było na co czekać! Główną nagrodą ufundowaną przez Starostwo Powiatowe był tablet, a i pozostałe nagrody ucieszyły zwycięzców. Swoją hojność w tę adwentową niedzielę mieszkańcy miasta udowodnili podczas licytacji, a dzięki zebranym podczas całego spotkania pieniądzom młodzież „ Rejówki” będzie  mogła liczyć na wspaniały  „ Kącik relaksu”, a uczniowie znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej otrzymają wsparcie finansowe.

Piętnaste Sławięcickie Spotkanie Adwentowe stało się okazję do podziękowań. Dyrektor ZS nr 3, pan Adam Kania zrobił to w sposób wyjątkowo słodki! Piękny tort był prezentem dla głównej organizatorki i pomysłodawczyni imprezy pani Jolanty Hyli oraz dla wszystkich nauczycieli zaangażowanych w przygotowania tych corocznych spotkań, a gospodarze imprezy ugościli smakołykiem swoich gości, czyli mieszkańców naszego miasta.

Nauczyciele ZS nr 3 pragną gorąco podziękować wszystkim sponsorom za okazane serce, rodzicom za upieczenie smakowitych ciast oraz młodzieży, która zaangażowała się w przygotowanie i przeprowadzenie tej ważnej dla naszej społeczności uroczystości.

Święta już tuż, tuż… A zatem wszystkiego dobrego !

 DSC0001 DSC0002124633412939 DSC0102462834

67298

3

Początek strony