najlepszyW ramach projektu ?Kino na Temat? ponad 100 uczniów naszej szkoły w dniu 27.11.2017 udało się do Kina Helios na prelekcję filmu pt. ?Najlepszy?.

Głównym bohaterem filmu jest Polak, który zachwycił Świat, a który u nas do dziś pozostaje osobą praktycznie nieznaną. Jerzy Górski gdy miał 29 lat był uzależniony od narkotyków, trafił do Monaru. Narkotyki zastąpił mu sport, zaczął trenować triatlon. Zdobył Mistrzostwo Świata.

Po obejrzeniu filmu uczniowie uczestniczyli w pogadance tematycznej dotyczącej profilaktyki uzależnień oraz znaczenia sportu w życiu młodego człowieka. Prelegentami byli: Stanisław Zaifert ? utytułowany triatlonista. Brał udział między innymi w Ironman w Australii. Ma wiele tytułów w swoim dorobku, popularyzuje bieganie. Andrzej Hynek ? socjolog, ekspert w dziedzinie komunikacji i dialogu społecznego. Uczniowie oraz nauczyciele wyszli z kina pod dużym wrażeniem.