probowki9 marca 2017 o godz.1000 odbędzie się

VI Międzyszkolny Konkurs Chemiczny

"Chemiczna Głowa"

Konkurs skierowany jest do uczniów klas trzecich szkół gimnazjalnych. Do konkursu przystępują 3-osobowe zespoły uczniowskie. Każda szkoła może wydelegować do konkursu maksymalnie 1 zespół. Drużynę szkolną może wspierać 5-osobowa grupa kibiców, dla których również przygotowano nagradzane zadania konkursowe.

Uroczyste rozpoczęcie konkursu odbędzie się w auli szkolnej o godz. 1000. Konkurs jest dwuetapowy. Etap I (30 minut) - indywidualna praca uczniów, etap II (45 minut) – zespołowe rozwiązywanie zadania laboratoryjnego. Na łączną liczbę punktów zdobytą w konkursie przez drużyny szkolne składać się będzie suma punktów zdobytych w części pisemnej i laboratoryjnej. W przypadku uzyskania takiej samej liczby punktów przez dwie drużyny rozstrzygająca będzie dogrywka, polegająca na rozwiązaniu zadania obliczeniowego.

W trakcie rywalizacji zespołów uczniowskich w laboratorium, w auli szkolnej odbędą się konkursy dla kibiców towarzyszących drużynom.  Dla drużyn kibiców, które zbiorą największą liczbę punktów przewidziane są nagrody. Część zadań teoretycznych dla kibiców będzie związana z życiem i działalnością Marii Skłodowskiej-Curie w związku z przypadającą w tym roku 150 rocznicą jej urodzin.

Przewidywany czas podsumowania konkursu - godzina  1300

Patronat nad konkursem objęli:

kk logoazoty logostarostwo logo