KrysiaZ głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 29 grudnia 2016 roku zmarła mgr Krystyna Glinka - Lewandowska, nauczyciel przedmiotów chemicznych, zatrudniony w Zespole Szkół nr 3 od 1988 roku. Pani Krystyna Glinka-Lewandowska była również bardzo cenionym nauczycielem przedsiębiorczości o czym świadczą przyznane Jej dwukrotnie tytuły „Najlepszego nauczyciela przedsiębiorczości województwa opolskiego” i działalność Szkolnego Klubu Przedsiębiorczości. Ponadto dzięki Jej inicjatywie, zaangażowaniu i ciężkiej pracy w naszej szkole odrodziła się chemia i cieszy się coraz większym powodzeniem wśród młodzieży gimnazjalnej naszego regionu. Śp. Krystyna Glinka-Lewandowska bardzo czynnie propagowała kierunek chemiczny organizując konkursy wśród młodzieży naszego powiatu, które cieszą się wielkim uznaniem nauczycieli chemii. Ściśle współpracowała z zakładami chemicznymi, dbała o doposażenie laboratorium chemicznego, znajdowała sponsorów. Była bardzo oddana pracy pedagogicznej, miała niespożytą energię. Z Jej odejściem tracimy wspaniałego nauczyciela i koleżankę. Pozostawia pustkę, którą trudno będzie zapełnić.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w poniedziałek, 2 stycznia 2017. Msza święta w Kościele św. Mikołaja w Kędzierzynie - Koźlu odbędzie się o godzinie 12.00, a uroczystości na cmentarzu na Kuźniczce zaplanowane są na godzinę 13.00.

W związku z tym, zgodnie z zarządzeniem dyrekcji szkoły, zajęcia dydaktyczne w tym dniu  zawieszone. Prosimy jednak wszystkie klasy chemiczne o uczestniczenie w uroczystościach oraz o przyjście w strojach galowych.
Wtorek oraz środa będą dniami galowymi dla wszystkich uczniów naszej szkoły. W środę, na długiej przerwie, przed Salą Tradycji odbędzie się spotkanie poświęcone pamięci pani profesor. Słowo wygłosi pan dyrektor, ale wspomnieniami podzielą się również uczniowie klas chemicznych. Wszystkich uczniów zapraszamy na to spotkanie razem z wychowawcami.

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne, Administracja i Obsługa Zespołu Szkół nr 3

Krysia2 Krysia3