21 listopadŚwiatowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień (World Hello Day), to święto wywodzące się ze Stanów Zjednoczonych. Powstało z inicjatywy braci Briana i Michaela McCormacków, którzy w 1973 roku zaprotestowali przeciwko konfliktowi zbrojnemu pomiędzy Egiptem a Izraelem.

Idea tego dnia jest do dziś niezmienna – Bądźmy dla siebie życzliwi, rozwiązujmy problemy w sposób pokojowy, a nie siłowy.

Bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką!

Każdy z nas może włączyć się w obchody święta - wystarczy uśmiechnąć się do drugiego człowieka, powiedzieć miłe słowo, być uprzejmym dla innych, pomóc komuś bezinteresownie. To apel przeciwko smutnej i szarej rzeczywistości. Goniąc za sprawami dnia codziennego, zdarza nam się zapomnieć o tak prostej czynności jaką jest uśmiech, a przecież potrzebujemy ciepła i miłego gestu od innych. Warto pamiętać, że to właśnie proste, miłe gesty są najważniejsze. Słowa: „Dziękuję, że jesteś...”, „Wszystkiego najlepszego...” czy „Miłego dnia!” - to proste, znane wszystkim słowa, a mamy pewność, że wywołują radość i uśmiech.

Pamiętajcie „Życzliwość jest jak kamień, który wrzucony do wody zatacza coraz większe kręgi.”

Bądźmy dla wszystkich życzliwi, a będziemy szczęśliwi!

Niech Dzień Życzliwości trwa przez cały rok.

Początek strony