plakatMiędzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych zostało ustanowione w 1999 roku przez  Międzynarodowe  Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (International Association of School Librarianship).

Święto  obchodzono corocznie w czwarty poniedziałek października, a od 2008   roku - cały miesiąc. Działalność Międzynarodowego Stowarzyszenia Bibliotekarstwa Szkolnego (IASL) zainaugurowano  formalnie w 1971 r.

Stowarzyszenie zrzesza bibliotekarzy szkolnych, nauczycieli, wydawców oraz  wszystkich ludzi, którym bliskie są problemy bibliotekarstwa szkolnego.

Celem IASL jest  przede  wszystkim rozwój bibliotek szkolnych we wszystkich krajach. IASL jest członkiem Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń i Instytucji Bibliotekarskich (IFLA), jest powiązane z UNESCO, współpracuje z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Czytelniczym (IRA) oraz Międzynarodową Izbą ds. Książek dla Młodych (IBBY).

Tegoroczne hasło Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych brzmi:Baśnie i legendy z całego świata.

W związku z obchodami Święta Bibliotek Szkolnych  odbędą się lekcje biblioteczne.

Zachęcamy wszystkich czytelników do odwiedzenia biblioteki, zapoznania się z nowościami wydawniczymi oraz do korzystania z naszych zbiorów.