W czwartek, 5 października 2017 r.  zorganizowano podchody dla uczniów klas drugich. Ponieważ pogoda niestety nie dopisała, podchody przeprowadziliśmy w szkole. Uczniowie na początku szukali kolorowych balonów z pierwszymi działaniami. Wyniki działań zapisanych na kartkach były numerami sal, w których ukryte były pozostałe zadania. W salach czekały na nich: dyktando matematyczne, domino dotyczące wzorów skróconego mnożenia oraz zadania rachunkowe. Konkurencje były nie tylko matematyczne, ale również pojawiły się zadania z biologii, chemii i fizyki. W szkolnej bibliotece czekała na nich szyfrowanka literowa powiązana z rebusem dotyczącym lektury ?Król Edyp? . Uczniowie sprawnie rozwiązywali zadania i bardzo aktywnie współpracowali ze sobą dzieląc się zadaniami. Na koniec mogli zdobyć dodatkowe punkty rozwiązując zagadki  i łamigłówki logiczne.

Rywalizacja była niezwykle wyrównana, dlatego też klasy II TA i II TC zdobyły I miejsce a klasa II TB zakończyła podchody na miejscu drugim.

Gratulujemy!