IMG 20190906 205349Po raz kolejny nasza szkoła uczestniczyła w ogólnopolskiej akcji „ Narodowe czytanie”, której patronuje Prezydent Rzeczpospolitej  Andrzej Duda. W tym roku czytane są wybrane nowele. W kozielskiej muszli spotkali się przedstawiciele władzy, sportu oraz uczniowie szkół powiatu kędzierzyńsko- kozielskiego.

Naszą szkołę godnie reprezentowały uczennice klasy II TA: Ewelina Dawidenko i Julia Janiszewska, które z aktorskim zacięciem zmierzyły się z niełatwą nowelą Brunona Schulza  „Mój ojciec wstępuje do strażaków”.

Dziewczynom bardzo dziękujemy i serdecznie zapraszamy do włączenia się w inne akcje czytelnicze, które będą miały miejsce w naszej szkole. Z okazji ogłoszenia roku 2020 Rokiem Leopolda Tyrmanda, polonistki postanowiły uczcić pamięć wielkiego, choć trochę zapomnianego pisarza czytaniem jego najsłynniejszej powieści „Zły” przez cały rok szkolny 2019/20. Spotkania z prozą Tyrmanda będą się odbywać w czwartki na długiej przerwie i serdecznie zapraszamy do zgłaszania się ochotników do czytania niezwykle ciekawej powieści. Za aktywny udział uczniowie będą mogli otrzymać plusy, a 3 plusy to ocena bardzo dobra z wagą 3. Zapraszamy!

IMG 20190906 130535IMG 20190906 130605

Początek strony