W gorącym czasie przygotowań do matury z języka polskiego proponujemy młodzieży naszej szkoły ciekawy projekt polonistyczny pod nazwą „Od nas - dla nas”. Polonistki doszły do wniosku, że warto oddać stery, choć na chwilę samym uczniom, którzy przygotują wykłady połączone z prezentacją i warsztatami dla kolegów starszych i młodszych klas z zakresu języka ojczystego, który sprawia na ustnej maturze dużo kłopotów nieszczęśnikom, którzy wylosują „językowy temat”.
Na pierwszy ogień poszła grupa uczniów z klasy III TB ,czyli Weronika Koch i Oliwia Rosiek, które już w najbliższą środę zmierzą się z tematem „Polskiej grzeczności językowej”, który przedstawią klasom maturalnym w ramach lekcji języka polskiego. W czwartek natomiast zaplanowany jest wykład Kasi Tarasek, Bartka Kaczmarka i Patrycji Woźniczki (klasa III TB) dla klas pierwszych. W połowie maja swój wykład dla klas drugich na temat perswazji językowej przedstawią uczniowie klasy III TA Paulina Kisiel, Piotr Prokop i Szymon Gorki.
Mamy nadzieję, że pomysł wzajemnej wymiany myśli na zasadzie „uczniowie - uczniom” przypadnie wszystkim do gustu i będziemy ten projekt realizować również w przyszłym roku szkolnym. Zapraszamy do wspólnej nauki!