plakat-wlmu.jpg

 

 

Regulamin konkursu:

?Mała Liga Wielkich Umysłów? to konkurs dla wszystkich chętnych uczniów uczestniczących do Zespołu Szkół nr 3 im. Mikołaja Reja.

- Konkurs zostaje przeprowadzony w dwóch kategoriach o różnym stopniu trudności:

- dla uczniów klas Technik Technologii Chemicznej

- dla uczniów pozostałych kierunków szkoły

- Zadania konkursowe będą publikowane na stronie internetowej szkoły do 10 dnia każdego miesiąca (od lutego 2021 do maja 2021).

- Uczeń przedstawia swoje rozwiązania zadań do końca miesiąca (nie trzeba rozwiązywać wszystkich). Zadania (w wersji papierowej w formie zdjęcia, elektronicznej, filmowej) muszą zostać odesłane na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W tytule należy podać imię i nazwisko osoby oraz klasę (np. Tomek Kowalski, 1Wp)

- Punkty za wszystkie zadania z danego miesiąca sumują się i określają miejsce w rankingu, który będzie dostępny na stronie internetowej szkoły.

- Uczniowie, którzy zdobędą przy podsumowaniu końcowym (semestralnym) najwięcej punktów, otrzymują dodatkowe oceny z przedmiotu, dyplom oraz drobne upominki.

- Punkty uczniów danej klasy sumują się. Klasa, która uzbiera najwięcej punktów w określonym miesiącu otrzymuje nagrodę w postaci dnia wolnego od pytania i klasówek.

 

 

Cele konkursu:

- Rozwijanie potencjału intelektualnego i zainteresowań chemicznych uczniów ZS nr 3

- Motywowanie uczniów do systematycznej i samodzielnej pracy

- Doskonalenie umiejętności korzystania z różnorodnych źródeł wiedzy

- Kształtowanie umiejętności logicznego myślenia.

- Promowanie chemii jako atrakcyjnej dziedziny nauki

- Zachęcanie do podejmowania różnorodnych działań chemicznych w życiu codziennym

- Motywowanie uzdolnionych uczniów do nauki

Początek strony