3 Biblioteka szkolna zaprasza na kolejną odsłonę wystawy pt. ?Znani absolwenci naszej szkoły?, w    ramach której możemy zapoznać się z ich osiągnięcia i sukcesami.

Kamil Semeniuk urodził się w 1996 roku w Kędzierzynie-Koźlu. W latach 2012-2016 uczęszczał do Zespołu Szkół nr 3 im. Mikołaja Reja w Sławięcicach.Od dziecka związany jest    klubem ZAKSA. W jej barwach zdobył już dwa tytuły mistrza Polski. W karierze klubowej poza ZAKSĄ spędził tylko jeden sezon    w rozgrywkach 2018/2019 występował w ekipie Aluron Virtu Warta Zawiercie. Najbardziej udany dla naszego absolwenta technikum ekonomicznego był   z pewnością ostatni okres. W barwach ZAKSY wygrał Ligę Mistrzów,  a doskonała postawa na parkiecie otwarła mu bramy do reprezentacji Polski.  W rozegranej w Rimini Lidze Narodów zdobył z ekipą "Biało-czerwonych" srebrne medale.Reprezentował nasz kraj podczas igrzysk olimpijskich  w Tokio. Zdobył brązowy medal z reprezentacją Polski na Mistrzostwach Europy w siatkówce 2021 roku.