STP

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to międzynarodowy projekt promujący świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw. Organizowany jest od 2008 roku w 160 krajach świata. Każdego listopada organizacje, instytucje i firmy, którym zależy na rozwijaniu przedsiębiorczości, organizują bezpłatne szkolenia, warsztaty, debaty i konkursy pomagające zdobyć wiedzę z zakresu zakładania i rozwijania własnej działalności gospodarczej, budowania sieci kontaktów, rozwijania start-upów, powrotu na rynek pracy, negocjowania z pracodawcą, budowania własnej marki i wielu innych.

Wydarzenia ŚTP są traktowane przez młodzież Zespołu Szkół Nr 3 jako okazja do zdobywania nowych doświadczeń, wiedzy i umiejętności. Uczniowie uczestniczyli 14.11.2017 w dniu „Przedsiębiorczość bez granic”. Spotkanie to odbyło się z osobami niepełnosprawnymi, które spełniały swoje marzenia pod hasłem „Moja droga do sukcesu...” Spotkanie zakończył wykład specjalny Tatiany Mindewicz-Puacz pod tytułem „Jak sprawić by świat dla nas oszalał…czyli jak uwierzyć w siebie i pozwolić innym zrobić to samo”, który poruszył kompleksowo tematykę ważną dla każdego z nas.

15.11.2017 to DZIEŃ MŁODZIEŻY. Uczniowie uczestniczyli w wykładzie motywacyjnym Tatiany Mindewicz – Puacz nt. Gdzie widzę siebie za 10 lat? … czyli jak zmieniać marzenia w cele oraz Kamila Bolek z wykładem pod tytułem „Świat youtuberów i influencer marketingu – jak zdobyć wymarzony szczyt”.
Młodzież bardzo doceniła bezpośredni kontakt z wykładowcami.

16.11.2017 był dniem z warsztatami rozwojowymi. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach poruszających tematykę „Przedsiębiorczość na rynku pracy – czy można zarobić i się nie narobić”.