moja_twoja_nasza_biblioteka.jpgCo roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje, w dniach od 8 do 15 maja Tydzień Bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

Tegoroczne hasło Tygodnia Bibliotek  brzmi ?Moja, Twoja, Nasza ? BIBLIOTEKA? . Biblioteka  może  być  dla nas przyjacielem, z którym po prostu dobrze spędza się czas. Każdy może znaleźć w niej coś ciekawego dla siebie. Możemy  w niej znaleźć odpowiedź na  pytania z dowolnej dziedziny lub zanurzyć się w  fantazyjny i nieoczywisty świat zawarty w książce lub w grze.

Oferta Bibliotek jest różnorodna i dostosowana do wielu potrzeb wielu czytelników. Dlatego każdą Bibliotekę można nazwać Moją, Twoją, Naszą i się z nią utożsamiać.

Zapraszamy  uczniów i nauczycieli do korzystania ze zbiorów biblioteki szkolnej  oraz bibliotek publicznych na terenie naszego miasta.