DZP 10

"Uczyń zdrowie psychiczne i dobre samopoczucie dla wszystkich globalnym priorytetem."

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego został ustanowiony w 1992 r. przez Światową Federację Zdrowia Psychicznego. Celem święta jest zwrócenie szczególnej uwagi społeczeństwa na problematykę chorób psychicznych oraz dążenie do promowania właściwych postaw ludzkich wobec osób cierpiących na zaburzenia psychiczne.

To okazja do tego aby zatrzymać się na chwilę i wzbudzić w sobie refleksję ? co dobrego robię dla samego siebie? Jak dbam o swoje zdrowie psychiczne? Czy potrafię zadbać o swoje potrzeby? Czy przeznaczam czas na efektywny odpoczynek? Warto rozejrzeć się dookoła, upewnić się czy ktoś nie potrzebuje pomocy. Czasami wystarczy rozmowa, obecność, wspólne towarzyszenie. Niekiedy problemy życia codziennego przerastają nas na tyle, że potrzebujemy skorzystać z różnych form pomocy. Korzystajmy z tej możliwości!

Informacje dotyczące godzin pracy specjalistów ds. pomocy psychologiczno-pedagogicznej w naszej szkole dostępne są na stronie internetowej.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu!