zam 427 września 2017 uczniowie klasy III i IV TA technik technologii chemicznej uczestniczyli w wycieczce przedmiotowej do Firmy ZAMKON, specjalizującej się w produkcji armatury przemysłowej. W trakcie warsztatów teoretycznych i praktycznych uczniowie zapoznali się z budową i zasadą działania armatury odwadniającej takiej jak: odwadniacze pary i sprężonego powietrza, separatory, odpowietrzniki oraz armatury odcinającej i regulującej: zawory odcinające, regulacyjne, zwrotne, zasuwy klinowe i przepustnice. Młodzież samodzielnie testowała również kompleksowy układ instalacyjny - stację rozdziału pary i zbioru kondensatu.

Praktyczne poznanie procesów technologicznych oraz maszyn i urządzeń wykorzystywanych do ich przebiegu umożliwiło uczniom weryfikację oraz poszerzenie zdobytej wiedzy teoretycznej.

zam 2

zam 3