alch 2017 131 maja w auli naszej szkoły odbyło się „Spotkanie Młodych Chemików” w trakcie którego nastąpiło podsumowanie Konkursu "Młody Alchemik". Organizatorami Konkursu był Klaster Chemii Specjalistycznej Chem-Ster, Kędzierzyńsko-Kozielski Park Przemysłowy Sp. z o.o. oraz Zespół Szkół Nr 3 im. Mikołaja Reja w Kędzierzynie-Koźlu. Przedmiotem Konkursu było zaprezentowanie Komisji Konkursowej ciekawego oraz oryginalnego pomysłu, w celu pokazania wszechobecności chemii w życiu człowieka oraz pozytywnego wpływu chemii na życie człowieka.

Do konkursu przystąpiło 15 drużyn uczniowskich z PG Nr 1, 2, 4, 5 i 9 w Kędzierzynie-Koźlu, Publicznego Gimnazjum w Jemielnicy, Cisku, Gogolinie oraz Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Brzegu, Zespołu Gimnazjalno-Szkolnego w Ujeździe, Publicznego Gimnazjum Sportowego w Krapkowicach, Publicznego Dwujęzycznego Gimnazjum w Solarni, Gimnazjum Nr 1 w Nysie i Społecznego Gimnazjum Sto w Kluczborku.

W projekt, obok Klastra Chemii Specjalistycznej Chem-Ster, Kędzierzyńsko-Kozielskiego Parku Przemysłowego, ZS nr 3 w Kędzierzynie-Koźlu, włączyli się również Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie - Koźlu, Grupa Azoty ZAK S.A., Brenntag Polska Sp. z o.o., Petrochemia-Blachownia S.A. oraz ICSO „Blachownia”.

W Konkursie przyznano następujące nagrody:

I miejsce – drużyna z Publicznego Gimnazjum Nr 9 w Kędzierzynie-Koźlu – „Wszechobecna chemia w życiu”

II miejsce – drużyna Publicznego Gimnazjum Nr 4 w Kędzierzynie-Koźlu – ”Chemia nas otacza”

III miejsce – drużyna Publicznego Gimnazjum w Jemielnicy - "Zastosowanie chemii w różnych branżach"

Nagroda publiczności – drużyna Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu - "Mieć miedź".

Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody pieniężne w wysokości: 2000, 1500 oraz 1000 zł przeznaczone w 2/3 na doposażenie pracowni chemicznej w sprzęt laboratoryjny oraz 1/3 dla wszystkich członków zespołu konkursowego reprezentujących placówkę oświatową. Ponadto wszyscy uczestnicy otrzymali upominki ufundowane przez naszych sponsorów.

alch 2017 kk1

alch 2017 kk2