polslaska4 marca 2017 na Wydziale Chemicznym Politechniki Śląskiej w Gliwicach odbył się XXV Ogólnopolski Konkurs Chemiczny dla młodzieży szkół średnich.

W pierwszej części konkursu uczestnicy wysłuchali wykładu popularnonaukowego wygłoszonego przez pracownika Wydziału Chemicznego. Następnie uczniowie przystąpili do rozwiązywania 10 zadań, z których jedno dotyczyło wysłuchanego wykładu.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy III TA – Piotr Prokop i Radosław Cieślar oraz klasy I TA – Iwona Jewtuch i Rafał Jewtuch.

Serdecznie gratulujemy uczestnikom zapału i odwagi, ponieważ zakres tematyczny konkursu znacznie wykraczał poza program nauczania szkoły średniej. Zapraszamy pozostałych chemików do udziału w konkursie za rok.