all chem 8Dnia 29 maja 2015 odbył się finał konkursu ?Młody All-Chemik?. Organizatorem Konkursu był Klaster Chemii Specjalistycznej Chem-Ster oraz Zespół Szkół Nr 3. Przedmiotem Konkursu było zaprezentowanie Komisji Konkursowej ciekawego oraz oryginalnego doświadczenia chemicznego, które potencjalnie może zostać promowane i propagowane w ramach Projektu Rozwojowego Klastra Chemii Specjalistycznej Chem-Ster pt.: ?Dojazdowy All-Chemik?. Patronat honorowy nad konkursem sprawowali: Grupa Azoty ZAK S.A Kędzierzyn-Koźle, Kędzierzyńsko-Kozielski Park Przemysłowy, Brenntag Polska, Starostwo Powiatowe. Komisja konkursowa składająca się z przedstawicieli następujących instytucji: Grupa Azoty ZAK S.A., Brenntag Polska Sp. z o.o., Zespół Szkół Nr 3 w Kędzierzynie-KoźluI, ICSO ?Blachownia?, KKPP sp. z o.o., Klaster Chemii Specjalistycznej Chem-Ster wybrała trzy najlepsze prace.

I miejsce ? PG 5 Kędzierzyn-Koźle - skład drużyny: Patryk Cichoń, Alan Zamirski, Daniel Zajdel

II miejsce ? PG 2 Kędzierzyn-Koźle - skład drużyny: Wiktoria Stańska, Natalia Szymańska, Karolina Zauder

III miejsce ? PG 1 w Nysie reprezentowane przez Dominikę Schaefer.

Zwycięzcy Konkursu otrzymali następujące nagrody: :

I miejsce: nagroda pieniężna w wysokości: 2500 zł

II miejsce: nagroda pieniężna w wysokości: 2000 zł

III miejsce: nagroda pieniężna w wysokości:1500 zł

Nagrody w wysokości 4/5 wygranej zostały przeznaczone na doposażenie pracowni chemicznej w sprzęt laboratoryjny oraz 1/5 dla wszystkich członków zespołu konkursowego reprezentujących placówkę oświatową.

W trakcie spotkania w którym uczestniczyło 120 osób odbyły się:

- Prelekcja pt. ?Naturalne crime story ? historie toksycznych roślin? którą poprowadziła dr Izabela Jasicka-Misiak,z Uniwersytetu Opolskiego

- Prelekcja pt.: ?Tytan ? kosmos czy strzecha?? przygotowana przez dr hab. inż. Wojciecha Simki-Wydział Chemiczny, Politechnika Śląska

- Pokazy chemiczne pt.: Chemiczne świetliki, Płonąca fala, Lokomotywa, Różowy karmel, Wstrząśnięty błękit zaprezentowało Studenckie Koło Naukowe Chemików działające przy Politechnice Śląskiej w Gliwicach.

Mamy nadzieję, ze za rok spotkamy się ponownie.

all chem 8

all chem 6