DSC09027

Dnia 26 lutego 2015r po raz czwarty w auli Zespołu Szkół Nr 3 w Kędzierzynie-Koźlu odbył się Międzyszkolny Konkurs Chemiczny ?Chemiczna Głowa? dla gimnazjalistów.

Spotkanie zaczęło się od wręczenia stypendiów naukowych dla najlepszych uczniów klas technik technologii chemicznej. Sześciu uczennicom klas II i III stypendium zostało przyznane przez patrona naszej szkoły Grupę Azoty ZAK S.A Kędzierzyn-Koźle za bardzo wysokie wyniki w nauce.

Po tym miłym akcencie rozpoczęły się zmagania konkursowe gimnazjalistów składające się z trzech etapów.

I etap

Konkurs ?Jeden z piętnastu? w którym zespoły gromadziły punkty dla swoich kibiców udzielając szybkich odpowiedzi na pytania związane z chemią.

II etap

To test z podstawowej wiedzy chemicznej.

III etap

Zadanie laboratoryjne w którym 11 najlepszych drużyn identyfikowało substancje chemiczne.

Zwyciężyły te drużyny, które w etapie II i III uzyskały największą liczbę punktów.

Wyniki konkursu:

I miejsce ? PG 4 Kędzierzyn-Koźle

II miejsce ? PG Pawłowiczki

III miejsce ? PG Rudziniec

IV miejsce ? PG 1 Kędzierzyn-Koźle

V miejsce ? PG 5 Kędzierzyn-Koźle

więcej zdjęć w galerii zakładka chemia

Zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez: Grupę Azoty ZAK S.A Kędzierzyn-Koźle, Starostwo Powiatowe, Urząd Miasta, ArcelorMittal Poland, Market Kaufland. W spotkaniu brało udział 14 szkół gimnazjalnych, wszystkie drużyny otrzymały nagrody. Najlepsze drużyny otrzymały cenne nagrody, między innymi: tablety, iPody Apple?a, słuchawki nauszne i douszne, myszki do gier, torby podróżne, podkładki pod laptopa, termosy. Pozostali uczestnicy również otrzymali nagrody, którymi były: pendrive?y.

W tym czasie gdy chemicy pracowali w laboratorium,  gimnazjaliści towarzyszący rywalizującym zespołom, mieli okazję wziąć udział w konkursie interdyscyplinarnym. Przy dziesięciu stoiskach przygotowanych przez uczniów naszej szkoły, uczniowie rozwiązywali zadania z zakresu przedmiotów zawodowych, matematyki, chemii i języków obcych oraz Szkolnego Ośrodka Kariery. Zbierając punkty na poszczególnych stanowiskach zapoznali się również z ofertą edukacyjną Zespołu Szkół Nr3 im. MikołajA Reja. Sprawdzali swoją wiedzę i umiejętności oraz poczuli smak rywalizacji. Dla wszystkich uczestników przygotowano słodki poczęstunek dzięki firmie Kaufland Polska.

Klasa II policyjna zaprezentowała pokaz musztry paradnej.

Najlepsze drużyny zostały nagrodzone drobnymi upominkami:

I miejsce- Gimnazjum w Cisku,

II miejsce - PG nr 5 i