LOGO AZOT

POWIAT GMINA ARTCELOR MITTAL KAUFLAND

13 marca Zespól Szkół Nr 3 gościł u siebie 15 drużyn biorących udział w Konkursie Chemicznym dla uczniów szkół gimnazjalnych. Konkurs zorganizowany został po raz trzeci w ramach projektu reaktywacji chemicznych kierunków kształcenia realizowanego przez władze miasta i powiatu  Kędzierzyna-Koźla oraz strategiczne firmy z regionu.
Głównym patronem konkursu i sponsorem nagród jest Grupa Azoty ZAK S.A oraz Starostwo Powiatowe, Urząd Miasta, Kaufland Polska a także po raz pierwszy największy producent stali w Polsce firma ArcelorMittal Poland.
Konkurs składał się z dwóch etapów: W części I pisemnej każdy uczeń pracował indywidualnie, gromadząc punkty dla swojego zespołu. Wynikiem zespołu w tej części była suma punktów zgromadzonych przez każdego z członków. Czas trwania części pisemnej wynosił 60 minut. Do drugiego etapu zostało zakwalifikowanych 10 zespołów, które zgromadziły największą liczbę punktów. W części II uczniowie pracowali zespołowo wykonując zadanie laboratoryjne polegające na zidentyfikowaniu jonów znajdujących się w pięciu próbkach.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
I miejsce    Publiczne Sportowe Gimnazjum nr 5 w Kędzierzynie-Koźlu
II miejsce    Publiczne Gimnazjum w Rudzińcu
III miejsce    Publiczne Gimnazjum Nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu
IV miejsce    Publiczne Gimnazjum Nr 4 w Kędzierzynie-Koźlu
V miejsce    Publiczne Gimnazjum w Ujeździe
Zwycięzcy wygrali cenne nagrody, między innymi: tablety, iPody Apple?a, słuchawki Sony White, odtwarzacze MP4 Tinity, śpiwory, plecaki, ręczniki plażowe. Pozostali uczestnicy również otrzymali nagrody, którymi były: pendrive?y, długopisy i zakreślacze.

DSC04799a DSC04818a DSC04837a
 DSC04858a  DSC04855a  DSC04867a
DSC04884a DSC04900a DSC04904a

W trakcie konkursu gimnazjaliści towarzyszący rywalizującym grupom mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną Zespołu Szkół nr 3.

Przy stoiskach przygotowanych przez uczniów klas technikum rozwiązywali zadania z zakresu przedmiotów zawodowych, matematyki i języków obcych.

IMG 2595 IMG 2625x
IMG 2630 IMG 2619x