Dnia 24 października uczniowie klas IA i II TA uczestniczyli w zajęciach terenowych zorganizowanych przez Studenckie Koło Naukowe Hydrologów. Spotkanie to odbyło się w ramach realizacji umowy o współpracy między Zespołem Szkół Nr 3 i Katedrą Ochrony Powierzchni Ziemi Uniwersytetu Opolskiego.

SKN Hydrologów rozpoczęło realizację projektu pod nazwą ?Badania hydrologiczne i jakości wody w zbiorniku Wójcice zlokalizowanego na terenie gminy Otmuchów, będącego w użytkowaniu Kopalni Surowców Mineralnych Wójcice.?
Badania mają na celu ocenę jakości wód części zbiornika zaporowego Nysa, wykorzystywanego przez Kopalnię Surowców Mineralnych Wójcice. Ponadto ocenę możliwości wykorzystania tego akwenu w rozwoju regionu i miejscowości Wójcice oraz jego wpływ na rozwój turystyki i rekreacji.

Studenci zapoznali uczniów z problematyką badań realizowanych w Studenckim Kole Naukowym. Uczniowie poznali  metody poboru próbek wody i osadu dennego. Sami dokonywali pomiarów podstawowych wskaźników jakości wody.

Atrakcją było maszerowanie po wodzie w "woderach" i przejażdżka "zmotoryzowanym pontonem".

Na następne spotkanie z hydrologami  Uniwersytetu Opolskiego chemicy umówieni są na wiosnę.

DSCN2014a   DSCN2031b    DSCN2076b