DSC04186aDSC04176a14 września 2013 r. grupa uczniów technikum chemicznego w składzie:
 Dominika Bomba, 2TA
Borys Semczuk, 2TA
Basia Łempicka, 2TA
Michał Tomaszewicz, 2TA
Wiktoria Pilik, 2TA
Ania Chrin, 1TA
Jacek Kamys, 1TA
Agnieszka Żak, 1TA
Betina Wąsik, 1TA
wraz z opiekunem panią Krystyną Glinką-Lewandowską udaliśmy jak obserwatorzy się na III Ogólnopolskie Forum Młodych Chemików, które odbyło się w siedzibie Wydziału Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego.
W trakcie wydarzenia mieliśmy okazję wysłuchać wykładu prof. Henryka Kozłowskiego pt ?Chemia i medycyna. Metale w medycynie?. Wszyscy żałowaliśmy, że w programie poświęcono na niego tylko godzinę. Następnie prezentowali się uczniowie, a tematami ich prezentacji były, m.in. ?Horyzonty człowieka horyzontami chemii ? chemizm starzenia się?, ?Czy Bóg jest słabym mańkutem?- przyczyny homochiralności we wszechświecie? czy ?Tajemnice atomów wydrążonych?. Po wykładach uczestniczyliśmy w krótkich warsztatach fotografii analogowej, by na koniec powrócić na salę wykładową i wysłuchać prezentacji prof. Grzegorza Ruska pt.?Chemia detektywem ? chemia w służbie kryminalistyki?. Następnie wzięliśmy udział w Europejskim Konkursie EChemTest. Najlepsi z nas osiągnęli wyniki równe 80 procentom.

Za rok zamierzamy aktywnie uczestniczyć w całym czterodniowym IV Ogólnopolskim Forum Młodych Chemików, które będzie miało miejsce w Warszawie.