Już po raz drugi dnia 06.03.2013 odbył się w Zespole Szkół Nr 3 w Kędzierzynie Koźlu II Międzyszkolny Konkurs Chemiczny ?Chemiczna Głowa?, będący elementem projektu reaktywacji chemicznych kierunków kształcenia w Kędzierzynie-Koźlu.
W konkursie uczestniczyli uczniowie 14 szkół gimnazjalnych. Każdą szkołę reprezentowała drużyna trzyosobowa wraz z grupą 10 kibiców. Konkurs składał się z trzech etapów:
Etap I
Turniej ?Jeden z piętnastu? w którym drużyny zdobywały punkty na konto kibiców odpowiadając na pytania z zakresu chemii ogólnej
Etap II
Test składający się z dwudziestu pytań zamkniętych i czterech otwartych.
Etap III
Zadanie laboratoryjne polegające na zidentyfikowaniu próbek sześciu substancji chemicznych, nad którym uczniowie pracowali w nowo wyremontowanej pracowni chemicznej.

W realizacji projektu brało udział 200 osób (zaproszeni goście, uczniowie szkół gimnazjalnych, opiekunowie grup, młodzież Z.S Nr 3).
 Po trudnych zmaganiach konkurs zakończył się ogłoszeniem wyników i wręczeniem cennych nagród. Fundatorami nagród byli:
  • Grupa Azoty ZAK S.A. Kędzierzyn
  • Starosta Powiatu Kędzierzyn-Koźle
  • Prezydent Miasta Kędzierzyn-Koźle
  • Market Kauflad
Wyniki II Międzyszkolnego Konkursu Chemicznego ?Chemiczna Głowa?

I miejsce             Publiczne Gimnazjum Nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu  nagroda 3 x tablet
II miejsce            Publiczne Gimnazjum Nr 4 w Kędzierzynie-Koźlu  nagroda 3 x i-pod
III miejsce            Publiczne Gimnazjum w Zdzieszowicach  nagroda 3 x słuchawki nauszne
IV miejsce            Publiczne Gimnazjum w Rudzińcu  nagroda 3 x MP4
V miejsce            Publiczne Gimnazjum Nr 5 w Kędzierzynie-Koźlu nagroda 3 x MP4

Pozostali uczestnicy otrzymali pendrivy jako nagrody pocieszenia.
Do zobaczenia za rok.