mun 16 m                            NOWOŚĆ! 

 

Liceum ogólnokształcące

- klasa strażacka

m straż

 Klasę tworzy grupa strażacka, która będzie miała zajęcia z wiedzy pożarniczej ze strażakami z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu, Jednostki Ratowniczej „Blachownia” i OSP Sławięcice.

Uczniowie będą uczestniczyć w zajęciach strzeleckich, terenoznawczych, pierwszej pomocy oraz z zakresu samoobrony i musztry.

Klasa będzie wyjeżdżać na obozy kondycyjne i do różnych instytucji w celu poznania zawodów innych służb mundurowych i organizacji ratowniczych.

Co Ci zaoferujemy?20 a pierwsza pomoc

  • liczne wycieczki przedmiotowe
  • zajęcia na strzelnicy
  • udział w zawodach strażackich
  • element wyróżniający – mundur!
  • spływy kajakowe
  • rajdy rowerowe
  • udział w maratonach
  • obozy sportowo- kondycyjne zimowe i letnie

W trakcie nauki będzie można zdobyć patent strzelecki, certyfikat kursu pierwszej pomocy, a nawet ratownika wodnego, płetwonurka i inne w zależności od zamiłowania, czy pomysłu.

W naszej szkole zyskasz lepszy start w zdobyciu zawodu: policjanta, strażaka, żołnierza, ratownika medycznego i pracy w służbie więziennej oraz w agencjach ochrony.

Jeśli  wybierasz się później do wyższej szkoły policyjnej, strażackiej, wojskowej lub ratownictwa medycznego albo myślisz o studiach resortowych- to doskonale trafiłeś z wyborem tej klasy!straż

Zajęcia teoretyczne i praktyczne będą prowadzone są w wymiarze 2 godzin tygodniowo. Treści nauczania oparto na "Programie szkolenia podstawowego strażaków ratowników Ochotniczych Straży Pożarnych (2015)".

Wymagania

Rekrutacja do szkoły będzie się odbywać na zasadzie ogólnej dostępności, jednak brane będą pod uwagę wymagania dodatkowe, tj:

- co najmniej poprawna ocena z zachowania,

- dobry stan zdrowia i sprawność fizyczna.

Zapraszamy wszystkich chętnych gimnazjalistów do podjęcia nauki w iceum z dodatkowymi zajęciami  strażackimi.

Szkoła posiada doświadczenie w prowadzeniu klas mundurowych i współpracuje z licznymi instytucjami. Więcej informacji jest na stronie: http://www.slawiecice.edu.pl/klasa-mundurowa

 https://www.youtube.com/watch?v=yjU47iJJmWo - wywiad z przedstawicielami służb mundurowych. Policjant, strażak, żołnierz – oto nasze propozycje.

wóz straż straż m 16 a straż 19 a pierwsza pomoc

Początek strony