Podkategorie:

Aktualności

 

TECHNIK ORGANIZACJI REKLAMY

Jeżeli chcesz zawodowo zająć się zagadnieniami związanymi z organizacją reklamy to jest to kierunek dla Ciebie! Zawód technik organizacji reklamy jest zawodem szerokoprofilowym, wymagającym łączenia w sobie, między innymi, wiedzy ekonomicznej, plastycznej, psychologicznej i lingwistycznej.

 Kwalifikacje

AU.29. Sprzedaż produktów i usług reklamowych

AU.30. Organizacja i prowadzenie kampanii reklamowej

Technik organizacji reklamy znajdzie pracę w:
• pełno profilowych i specjalistycznych agencjach reklamowych
• działach marketingu przedsiębiorstw produkcyjnych i handlowych
• działach reklamy przedsiębiorstw produkcyjnych i handlowych
• biurach ogłoszeń
• działach promocji środków masowego przekazu
• agencjach ds. kontaktów z prasą i kształtowania opinii publicznej (Public Relations)
• studiach graficznych
• mediach (radio, prasa, telewizja)

W zależności od miejsca pracy zadaniami technika organizacji reklamy są: pozyskiwanie klientów do współpracy z agencjami reklamowymi i mediami, określanie celów reklamowych przedsiębiorstwa i wyznaczanie sposobów ich realizacji, gromadzenie informacji niezbędnych do realizacji zadań reklamowych, tworzenie przekazów reklamowych dla potrzeb różnych typów mediów, publikacja przekazów reklamowych w różnych typach mediów reklamowych, zlecanie i wykorzystywanie wyników badań o charakterze reklamowym, organizacja działań promocyjnych przedsiębiorstwa, organizacja działalności wystawienniczej, udział w rozmowach handlowych.

Po ukończeniu tego kierunku może pracować jako:
• specjalista do spraw marketingu
• specjalista do spraw public relations
• specjalista do spraw reklamy
• administrator produkcji filmowej
• handlowiec
• organizator usług sprzedaży internetowej
• autor tekstów i sloganów
• przedstawiciel handlowy
• projektant grafiki
• pracownik działu planowania publikacji
• pracownik działu badań rynkowych
• pracownik zespołu ds. obsługi zlecenia

 T2 T3  

  T4 T1

 T8T10 T11

 

 

 

 Ratowanie zabytków naszej małej ojczyzny

Uczniowie technikum Organizacji Reklamy uczestniczyli w wojewódzkim konkursie pt  "Ratowanie zabytków naszej małej ojczyzny". Ich sukces to trzecie miejsce dla Pauliny Górnik z klasy III TB i wyróżnienie dla Adama Pierończyka z tej samej klasy.

29.05.2016 r. klasa II Technikum Organizacji Reklamy pojechała na wycieczkę do Opola do Galerii Sztuki Współczesnej na wystawę wybitnego artysty, przedstawiciela awangardy polskiej i międzynarodowej, Henryka Stażewskiego.

Henryk Stażewski kreował ruchy awangardowe, m.in. wspólnie z Władysławem Strzemińskim, Katarzyną Kobro oraz Janem Brzękowskim. Na wystawie pokazane zostały prace z nurtu abstrakcji najbardziej radykalnej, z drugiej strony abstrakcji o jakiej mówi się "liryczna". Te dzieła to poszukiwanie porządku w chaosie, szukanie w świecie geometrii pewnej możliwości wyrażenia uczuć, myśli i doświadczeń. 

Przed obejrzeniem wystawy udaliśmy się na lekcję z historii sztuki na temat abstrakcji, a następnie z nabytą wiedzą obejrzeliśmy 27  abstrakcyjnych prac, pochodzących z lat 60. i początku lat 70. XX wieku, rozumiejąc już ich przekaz.

Czytaj więcej...

 Wprowadzenie szkła w formę przedstawieniową

Na warsztatach artystycznych klasy technikum organizacji reklamy brały udział w innowacji pt: "Wprowadzenie szkła w formę przedstawieniową". Uczniowie łączyli kawałki szkła z innymi tworzywami, co dawało ciekawe efekty twórcze. Prace wykonywane były w grupach. Uczniowie bardzo dobrze ze sobą współpracowali. Najciekawsze prace prezentujemy poniżej.

 

 Plakat na najlepszy film kinowy

Młodzież Technikum organizacji reklamy wzięła udział w konkursie miejskim „Plakat na najlepszy film kinowy” zorganizowanym przez UKS CATIA Kędzierzyn – Koźle. Swoje prace na konkurs wykonali: Katarzyna Szalkowska – kl. IV TA, Marta Rypa – kl. IV TA, Alicja Wydra – kl. III TB, Maciej Łanowski – kl. III TB, Agata Brodacka i Monika Lech - kl. II TA. Pierwsze miejsce zajął Maciej Łanowski. Nagrodą były biletu wstępu dla całej klasy na dwudniową imprezę taneczną (gatunki tańców wykonane przez tancerzy z całej Polski).

plakat2

Plakat Macieja Łanowskiego - zwycięzcy konkursu

 Wycieczka zawodoznawcza do  Miejskiej Biblioteki Publicznej

Dnia 3 grudnia 2013 r. odbyła sie wycieczka zawodoznawcza do  Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kędzierzynie - Koźlu na spotkanie z grafikiem komputerowym. W wycieczce uczestniczyli uczniowie technikum organizacji reklamy z klas pierwszych i drugich. Prowadząca warsztaty w interesujący sposób opowiadała o swojej pracy, zwracając szczególną uwagę na aktywność twórczą. Zachęcała młodzież do podejmowania trudnych zadań oraz do tworzenia licznych projektów rysunkowych. Opowiadając o swoich doświadczeniach zawodowych, zwracała uwagę na to, że wszystko, czego uczymy się już od dziecka w szkole i poza szkołą, rozwijając swoje pasje i zainteresowania, może się przydać w późniejszej pracy. Warsztaty przybliżyły młodzieży zawód grafika komputerowego oraz pokazały, co jest im potrzebne, aby wykonywać swój przyszły zawód profesjonalnie i z przyjemnością.

PC032386PC032388

 
 
Rozstrzygnięcie konkursu "Moje prawa są chronione. Moje prawa są zagrożone."
 
W konkursie wzięło udział 25 uczniów naszej szkoły. Oto autorzy najlepszych prac:
I miejsce - Maciej Łanowski, kl. I TB
II miejsce - Marta Rypa, kl. II TA
III miejsce - Alicja Wydra, kl. I TB
Wyróżnienia otrzymali: Paulina Popiel (kl.III TOR), Agnieszka Barylla (kl.III TOR), Katarzyna Szalkowska (kl. II TA), Martyna Siąkowska (kl. II TA).
 
DSCN3644DSCN3641DSCN3645
 
Dnia 12 kwietnia 2013 r. klasy I, II i III Technikum Organizacji Reklamy pojechały do Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu na lekcję historii sztuki "Konstruktywizm - przekrój przez epoki".
Kolejnym etapem wycieczki było zwiedzanie wystawy Zbigniewa Makarewicza, gdzie przedstawione były instalacje, rzeźby i przedstawienia, jako wizualna manifestacja tego, co w inny sposób istnieje jako tekst spisany. Uczestnictwo w wycieczce poszerzyło horyzonty myślenia młodzieży i rzuciło inne światło na interpretowanie sztuki współczesnej.
 

poligrafia7

  Dnia 4 marca klasa  II i III Technikum Organizacji Reklamy udała się na wycieczkę zawodoznawczą do Biblioteki Pedagogicznej w Kędzierzynie - Koźlu. Omawiany był temat z dziedziny poligrafii. Uczniowie zapoznali się z  historią pisma oraz powstania pierwszej czcionki i książki. Kolejne etapy rozwoju poligrafii wprowadziły nas w sferę ozdób, ręcznego pisania i bogatych opraw. Na zakończenie omówione zostały nowoczesne maszyny i cywilizacja, która bardzo wpłynęła na dekoracyjność i bogactwo pierwszych ksiąg. Obecnie mamy technikę masową, a artystycznie wykonywane księgi są wyłącznie w muzem lub dla kolekcjonerów.

Czytaj więcej...

 
Konkurs - "LOGO mojej szkoły"

Regulamin konkursu "LOGO mojej szkoły"

Zespół Szkół nr 3 im. Mikołaja Reja w Kędzierzynie-Koźlu

 Organizatorzy: Zespół Szkół nr 3 im. Mikołaja Reja.

Cel: Wyłonienie najlepszego logo promującego naszą szkołę.

Przeznaczenie znaku: Do celów identyfikacyjnych, promocyjnych, informacyjnych, reklamowych, korenspondencyjnych.

Logo wykorzystywane będzie m.in. jako element wizerunku naszej szkoły ( materiałów promocyjnych).

Waruki uczestnictwa:
 1. Konkurs ma charakter wewnątrzszkolny i jest adresowany do każdego ucznia uczęszczającego do naszej szkoły. Serdecznie zapraszamy osoby kreatywne!
 2. Na konkurs można dostarczać niezliczoną ilość projektów. Każde logo powinno być wykonane w kolorach, o dowolnym kształcie, w technice graficznej, na formacie A5 ( połówka A4).
 3. Projekt logo musi być własnego autorstwa. Plagiat to narusznie praw osób trzecich i jest karalny!
 4. Projekt należy dostarczać do sali 213. Prace muszą być podpisane (imię, nazwisko, klasa).
 5. Logo przyjmowane są do końca marca 2012.
 6. Wyłonione drogą konkursu logo staje się własnością organizatora konkursu, czyli własnością Zespołu Szkół nr 3 im. Mikołaja Reja w Kędzierzynie-Koźlu, która może je w dowolny sposób wykorzystać.
 7. Minimum jedna osoba z każdej klasy ma obowiązek przystąpienia do konkursu. Może to być osoba wybrana przez klasę. Klasy o profilu artystycznym są zobowiązane w całości do uczestnictwa w konkursie.
 8. Za udział w konkursie każdemu uczestnikowi przysługuje pochawała za działania związane z polepszeniem wizerunku naszej szkoły.
 9. PRZEWIDZIANA NAGRODA.
 10. Decyzja komisji konkursowej o przyznaniu nagrody jest ostateczna.
 
Uczestnictwo w konkursie równoznaczne jest z akceptacją powyższego regulaminu. Prace nie spełniające kryteriów regulaminu nie będą brane pod uwagę.
Prace konkursowe będą oceniane zgodnie z kryteriami:
 • oddanie charakteru szkoły,
 • oryginalność,
 • łatwość rozpoznawania i zapamiętywania,
 • czytelność,
 • zgodność z regulaminem.
W razie pytań o informacje związane z konkursem należy zgłosić się do organizatorów konkursu: mgr Liliany Ceglarskiej ( klasa 213) , Przemysława Bohn lub Marcina Wojciechowskiego z klasy III TOR.
 
W skład komisji konkursowej wchodzą:
Nauczyciele:
- Dyrektor mgr Adam Kania
- za-ca Dyrektora mgr Beata Lipok
- mgr Lilianna Ceglarska
- mgr Anna Ledwig
- mgr Beata Falba
Uczniowie:
- Przemysław Bohn
- Marcin Wojciechowki
POWODZENIA !
CeWe Color od środka - czyli wycieczka zawodoznawcza

Dnia 06 grudnia 2011, klasa II TOR wybrała się na wycieczkę do CeWe Color, aby poznać swój przyszły zakład pracy. Wycieczkę zorganizowała nam pani Eliza Wilusz, która uczy nas fotografii reklamowej, a także pracuje w CeWe Color.

Mieliśmy okazję zobaczyć jak się wywołuje zdjęcia z kliszy, a także z chipa, zwiedziliśmy ciemnię fotoraficzną ( największą atrakcją okazał się tu noktowizor), poznaliśmy metodę wytwarzania tzw. fotogadżetów, czyli kubków, koszulek, puzzli, breloczków i innych. Nasze koleżanki Agnieszka, Dominika, Wiktoria i Kamila pokazały nam miejsce, w którym odbywały 2 tygodniową praktykę. Dowiedzieliśmy się co to jest bobinka i jakie znaczenie ma ona dla zakładu:)  

Wycieczka bardzo nam się podobała i cieszymy się, że w przyszłym roku będziemy mieli szansę mieć tu praktyki.

Czy chcesz zostać technikiem organizacji reklamy?

Jeżeli chcesz zawodowo zająć się zagadnieniami związanymi z organizacją reklamy to jest to kierunek dla Ciebie!!!

W wyniku kształcenia nauczysz się jak przeprowadzać analizy marketingowe, zbierać informacje na temat zleceniodawcy i jego oczekiwań. Nauczysz się, jak przygotować profesjonalną kampanię reklamową z wykorzystaniem różnorodnych technik reklamy. Nauczysz się też jak pozyskać klientów do współpracy z firmą. Dzięki nam dowiesz się o pisaniu radiowych i telewizyjnych scenariuszy reklamowych, grafice komputerowej i technikach marketingowych. Będziesz mógł uczestniczyć w rozmowach handlowych i prezentować profesjonalną ofertę handlową.

 Zdobywszy tytuł technika organizacji reklamy będziesz mógł pracować w każdej firmie, w której potrzebni są specjaliści do promocji i reklamy. Pracę znajdziesz w działach marketingu przedsiębiorstw produkcyjnych i handlowych, biurach ogłoszeń, działach promocji środków masowego przekazu, agencjach i studiach graficznych, agencjach d/s kontaktów z prasą i kształtowanie opinii publicznej (Public Relations),prasa, radio, telewizja.

 Z wizytą u Klimta

19 października, klasy I. II i III Technik Organizacji Reklamy uczestniczyły w wykładzie poświęconym wybitnemu prekursorowi modernizmu- Gustavowi Klimtowi. Podczas wykładu zaprezentowane zostało współczesne spojrzenie na życie i twórczość malarza Belle Epoque, w której Nuda veritas - naga prawda, odegrała decydującą rolę.

 Wykład w języku niemieckim poprowadziła dr Lisa Fischer - historyk sztuki, dziennikarka i kuratorka wystaw w Wiedniu. Wykonuje wolny zawód.

Podczas wykładu, który tłumaczony był na język polski dowiedzieliśmy się, jak ruch kobiecy i erotyzm miały ogromny wpływ na dynamizm twórców okres wiedeńskiego modernizmu. Także na życie i twórczość malarską Gustava Klimta. Kobiety mecenaski, inspirujące muzy i powabne modelki stworzyły kreatywną przestrzeń, z której czerpał Gustav Klimt.  Po wykładzie mieliśmy okazję obejrzeć wystawę dotyczącą G. Klimta, zorganizowaną w 150 rocznicę jego urodzin. Więcej na temat wystawy i zdjęcia z wykładu pod tym linkiem http://www.ba.wbp.opole.pl/klimt.html

 Z ŻYCIA KLASY I TOR

Klasa I TOR istnieje od roku szkolnego 2009/10 i mamy nadzieję,że kierunek okaże się interesujący dla tegorocznych gimnazjalistów z terenu miasta i okolic. Jako jedyna klasa w Zespole Szkół nr 3 uczniowie mają zajęcia, dzięki którym rozwijają talenty plastyczne, poznają różnorodne techniki malarskie. Zajęcia są prowadzone przez absolwentkę Akademii Sztuk Pięknych i poszerzają wiedzę na temat współczesnej i klasycznej kultury. Aby teorię skonfrontować z praktyką uczniowie jeżdżą do galerii, teatru oraz do filharmonii i teatu muzycznego.

W I semestrze klasa była na dwóch spektaklach teatralnych; na „ Królu Edypie” Sofoklesa w Teatrze im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach oraz na spektaklu „ Mister Scrooge” w Teatrze Lalki i Aktora w Opolu. Ponadto uczniowie dwukrotnie odwiedzili Galerię Sztuki Współczesnej w Opolu. Oglądali zdjęcia na wystawie World Press Photo oraz wystawę malarską Mariana Solisza zatytułowaną „ Kreski/obiekty”. W Filharmonii Opolskiej wysłuchali koncertu składającego się z najpiękniejszych utworów Straussa. Oglądali również zabytkową kamienicę mieszczańską w Opolu, dzięki czemu mogli zaobserwować zmiany zachodzące na przełomie XIX i XX wieku w wyposażeniu wnętrz.
 W szkole wykorzystujemy talenty uczniów klasy I TOR. Uczestniczyli w konkursie plastycznym „ Przemiany” , którego zadaniem było zobrazowanie zmian ustrojowych i mentalnych zachodzących w Polsce od czasów powojennych do współczesnych. Najlepszą pracę wykonali Ania i Marcin. Piękne fanty klasa wykonała na VII Sławięcickie Spotkania Adwentowe, które organizuje nasza szkoła dla mieszkańców  miasta. Namalowali również plakaty na temat „ Wampiriady”,czyli akcji propagującej oddawanie krwi.
Nasi uczniowie klasy I TOR już nieźle sobie radzą i mamy nadzieję, że będzie coraz lepiej! Wszystkie prace wykonane na zajęciach można oglądać w galerii. Zapraszamy!!!

 

Podstawki pod soki

pod1pod2

 

Billbord

bil1bil2bil3

 

Kompozycja

kom1kom2kom3

 

Linoryt

lin1lin2

 

Liternictwo

lit2lit3lit4lit1

Początek strony