czk 2018Wszystkich uczniów, którzy chcą uczestniczyć w etapie szkolnym Olimpiady Wiedzy o Czerwonym Krzyżu PCK zapraszam do zgłaszania się do Sali 309.

Celem olimpiady jest promowanie i popularyzowanie idei Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca, promocja działań i wartości humanitarnych Polskiego Czerwonego Krzyża na rzecz potrzebujących oraz rozbudzenie wrażliwości na wartość człowieka, szacunku dla ludzkiej godności.

Olimpiada obejmuje ocenę wiedzy uczniów na temat: wiadomości o Międzynarodowym Ruchu, Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca, wiadomości nt. działalności Polskiego Czerwonego Krzyża, wiadomości o Ruchu Młodzieżowym PCK, podstawowych wiadomości o Międzynarodowym Prawie Humanitarnym, zasad udzielania pierwszej pomocy.

 

 

promocja 201715 grudnia 2017 w I Liceum Ogólnokształcącym im. Henryka Sienkiewicza w Kędzierzynie-Koźlu odbył się etap rejonowy Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia Polskiego Czerwonego Krzyża.

Zespół Szkół Nr 3 reprezentowali uczniowie klasy II TA: Julia Czarnecka, Rafał Jewtuch oraz Karolina Lewald zajmując odpowiednio 5, 7 i 8 miejsce w powiecie. Serdecznie gratulujemy!!!

Podczas tego etapu olimpiady  sprawdzana jest wiedza i umiejętności uczestników z zakresu istniejących zagrożeń zdrowotnych, sposobów ochrony zdrowia, ochrony środowiska, zasad zdrowego stylu życia oraz zasad udzielania pierwszej pomocy. 

Czytaj więcej: Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK

dyplom 125 listopada 2017 r. w Domu Kultury „Chemik” w Kędzierzynie-Koźlu odbyła się uroczysta akademia z okazji 59-rocznicy Honorowego Krwiodawstwa oraz  98-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża.

Spotkanie było podziękowaniem dla wszystkich czerwonokrzyskich działaczy, krwiodawców, wolontariuszy i sympatyków PCK.

Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Kędzierzynie-Koźlu za zaangażowanie w działalność charytatywną nagrodził pamiątkowymi dyplomami wolontariuszy działających w szkolnych Klubach i Kołach PCK. 

Wśród wyróżnionych są również uczniowie naszej szkoły:  wolontariusze – Wiktoria Sobierajska, Iwona Jewtuch, Rafał Jewtuch, Izabela Fryga, Julia Czarnecka oraz krwiodawcy – Szymon Gorki, Wiktoria Młot, Piotr Prokop.

Wszystkim gratulujemy i dziękujemy za wspieranie naszych działań - opiekunowie SK PCK i Klubu HDK.

Czytaj więcej: Obchody Dni Honorowego Krwiodawstwa

kwesta PCKWolontariusze i przyjaciele Polskiego Czerwonego Krzyża biorą corocznie udział w kwestach organizowanych na terenie hipermarketu E. Leclerc w  Kędzierzynie-Koźlu. Celem tego przedsięwzięcia jest pozyskiwanie funduszy przekazywanych  młodzieży z naszej szkoły, dla której PCK w okresie przedświątecznym wydaje paczki z żywnością, środkami czystości, odzieżą i przyborami szkolnymi.

W tym roku szkolnym członkowie Szkolnego Koła PCK wzięli już udział w takiej akcji dwukrotnie. W gronie wolontariuszy znaleźli się uczniowie: Łucja Asman, Wiktoria Sobierajska, Katarzyna Rusin, Anna Longosz i Sara Wojciechowska.  

Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie i zapraszamy pozostałych do wspierania działalności SK PCK.

Początek strony