promocja 201715 grudnia 2017 w I Liceum Ogólnokształcącym im. Henryka Sienkiewicza w Kędzierzynie-Koźlu odbył się etap rejonowy Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia Polskiego Czerwonego Krzyża.

Zespół Szkół Nr 3 reprezentowali uczniowie klasy II TA: Julia Czarnecka, Rafał Jewtuch oraz Karolina Lewald zajmując odpowiednio 5, 7 i 8 miejsce w powiecie. Serdecznie gratulujemy!!!

Podczas tego etapu olimpiady  sprawdzana jest wiedza i umiejętności uczestników z zakresu istniejących zagrożeń zdrowotnych, sposobów ochrony zdrowia, ochrony środowiska, zasad zdrowego stylu życia oraz zasad udzielania pierwszej pomocy. 

Czytaj więcej: Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK

dyplom 125 listopada 2017 r. w Domu Kultury „Chemik” w Kędzierzynie-Koźlu odbyła się uroczysta akademia z okazji 59-rocznicy Honorowego Krwiodawstwa oraz  98-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża.

Spotkanie było podziękowaniem dla wszystkich czerwonokrzyskich działaczy, krwiodawców, wolontariuszy i sympatyków PCK.

Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Kędzierzynie-Koźlu za zaangażowanie w działalność charytatywną nagrodził pamiątkowymi dyplomami wolontariuszy działających w szkolnych Klubach i Kołach PCK. 

Wśród wyróżnionych są również uczniowie naszej szkoły:  wolontariusze – Wiktoria Sobierajska, Iwona Jewtuch, Rafał Jewtuch, Izabela Fryga, Julia Czarnecka oraz krwiodawcy – Szymon Gorki, Wiktoria Młot, Piotr Prokop.

Wszystkim gratulujemy i dziękujemy za wspieranie naszych działań - opiekunowie SK PCK i Klubu HDK.

Czytaj więcej: Obchody Dni Honorowego Krwiodawstwa

kwesta PCKWolontariusze i przyjaciele Polskiego Czerwonego Krzyża biorą corocznie udział w kwestach organizowanych na terenie hipermarketu E. Leclerc w  Kędzierzynie-Koźlu. Celem tego przedsięwzięcia jest pozyskiwanie funduszy przekazywanych  młodzieży z naszej szkoły, dla której PCK w okresie przedświątecznym wydaje paczki z żywnością, środkami czystości, odzieżą i przyborami szkolnymi.

W tym roku szkolnym członkowie Szkolnego Koła PCK wzięli już udział w takiej akcji dwukrotnie. W gronie wolontariuszy znaleźli się uczniowie: Łucja Asman, Wiktoria Sobierajska, Katarzyna Rusin, Anna Longosz i Sara Wojciechowska.  

Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie i zapraszamy pozostałych do wspierania działalności SK PCK.

 rko316 października 2017 o godzinie 12.00 w całym kraju rozpoczęło się bicie rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej.

W akcji brali udział uczniowie Zespołu Szkół Nr 3 im. Mikołaja Reja w Kędzierzynie – Koźlu: Sara Widomska, Piotr Prokop, Artur Fiur, Szymon Gorki, Wojciech Synyszyn oraz Gabriel Kamiński. Uczniowie utrzymywali funkcje życiowe kilkunastu fantomów przez 30 minut.

Celem zorganizowanego przedsięwzięcia było uświadomienie młodzieży jak ważne jest ratowanie ludzkiego życia.

 

Czy udało się pobić rekord? Dowiemy się o tym od organizatora - Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy po zebraniu danych z całej Polski. Dziękujemy uczniom za godne reprezentowanie naszej szkoły.

 

Czytaj więcej: Bicie rekordu w jednoczesnym prowadzeniu RKO

Gorączka złota 19.09.201719 września w Urzędzie Miasta Kędzierzyn-Koźle podsumowano tegoroczną edycję „Gorączki Złota” organizowaną corocznie przez Polski Czerwony Krzyż, polegającą na zbiórce 1, 2 i 5 groszowych monet.
W ramach akcji udało się zebrać ponad 12,5 tys. złotych. Pieniądze zostaną przeznaczone na wsparcie dzieci z najuboższych rodzin. Do akcji organizowanej przez PCK włączyli się również wolontariusze z naszej szkoły, którzy dzisiaj odebrali dyplom uznania.
Dziękujemy wszystkim za wspieranie kolejnej inicjatywy dobroczynnej PCK.

Czytaj więcej: Podsumowanie akcji "Gorączka Złota" 2017

Początek strony