DBIW ramach tegorocznych obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu, organizujemy w naszej szkole konkurs na komiks oraz plakat wykonany dowolną techniką, pod hasłem "Razem zmieniamy internet na lepsze".

Prace prosimy składać do nauczycieli przedmiotów informatycznych lub pedagoga szkolnego do dnia 27 stycznia 2017.

DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie, cyberprzemocy, hejterstwa, spamu, zasad netykiety oraz nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa online.

DBI obchodzić będziemy 7 lutego 2017 r. pod hasłem „Razem zmieniamy internet na lepsze”. Podczas zbliżającej się 13. edycji wydarzenia w Polsce organizatorzy chcą zwrócić uwagę na rolę każdego użytkownika internetu w budowaniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska online. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Podczas obchodów DBI szczególnie podkreślony zostanie potencjał internetu, który dzieci mogą wykorzystać zarówno w edukacji, kontaktach z rówieśnikami jak również jako formę twórczej rozrywki.

Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange. Partnerem DBI 2017 jest Facebook. Tegoroczne wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem przez Minister Edukacji Narodowej Annę Zalewską, Minister Cyfryzacji, Annę Streżyńską, Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka oraz Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej Marcina Cichego.