W zeszłym roku szkolnym uczniowie wyszli z inicjatywą, by trudne zagadnienia z matury ustnej dotyczące kwestii językowych przygotowywać na zasadzie wykładów połączonych z prezentacją i kartami pracy. Nazwę projektu ?Od nas dla nas? zaproponowała Karolina, obecnie uczennica IV TA. Projekt spotkał się z dużym zainteresowaniem uczniów i dlatego postanowiliśmy go kontynuować w tym roku szkolnym.

Wykład i prezentację poświęconą manipulacji  i perswazji językowej przygotowali i przedstawili uczniowie klasy IV TA ? Piotr Prokop i Szymon Gorki. Teoretyczną wiedzę podparli licznymi przykładami, które pozwoliły na przyswojenie sobie przez słuchaczy różnych sposobów manipulacji i wskazanie podobieństw i różnic między manipulacją a perswazją. Dzięki temu koledzy i koleżanki nie mieli kłopotu z wypełnieniem kart pracy.

Bardzo dziękuję Piotrowi i Szymonowi w imieniu swoim oraz  klasy IV TC i czekamy na kolejne wykłady, które pozwolą na stwierdzenie, że matura nie jest taka straszna, jeśli się do niej porządnie przygotujemy.