wysp1Kędzierzyn - Koźle dołączył do projektu narodowego czytania, któremu patronuje para prezydencka Rzeczpospolitej Polskiej. 5 września w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Koźlu zebrali się reprezentanci władz naszego miasta i powiatu oraz uczniowie kędzierzyńsko - kozielskich szkół, aby czytać fragmenty dramatu narodowego Stanisława Wyspiańskiego ?Wesele?. Naszą szkołę reprezentowali: Ania Łukowska z klasy I TS   (odtwórczyni roli Racheli), Adam Asman, również z klasy I TS, który wcielił się w rolę Hetmana Branickiego, dziewczyny z klasy II TB - Patrycja Łukasiewicz, Ola Targos i Ola Wełpa, które czytały kwestię chóru oraz Radek Cieślar z klasy IV TA w roli Poety. Nasi uczniowie błysnęli umiejętnościami recytatorskimi i dojrzałością interpretacyjną. Gromkie brawa zebrała Ania, która przepięknie przeczytała kwestię romantycznej Racheli, ale talentem wyróżnił się także Radek, partnerujący jej w roli Poety. Ponieważ kilka szkół nie przysłało delegacji, Radek został poproszony o spontaniczny występ w innych fragmentach ?Wesela? i bardzo dobrze wywiązał się z tego zadania. Trema nie zjadła także Adama, który również został zauważony przez publiczność i nie zawiódł, gdy przyszło się zmagać z dodatkowymi fragmentami dzieła Wyspiańskiego.
Szczególnie mocno dziękuję reprezentantom klasy I TS, którzy od razu włączyli się w szkolne życie i godnie zaprezentowali naszą szkołę. Wszyscy spisali się znakomicie i zasłużyli na 5 z języka polskiego. Mam nadzieję, że kolejne akcje i projekty spotkają się z podobnym odzewem z Waszej, uczniowskiej strony.

Dziękuję Wam bardzo.
Opiekun grupy - Grażyna Bryłka