zdjęcie                                                                             

Biblioteka szkolna zaprasza na kolejną odsłonę wystawy  pt. ?Znani absolwenci naszej  szkoły?, w ramach   której  możemy zapoznać się z ich osiągnięciam i sukcesami. 

Kamil Semeniuk urodził się w 1996 roku w Kędzierzynie-Koźlu.  W latach 2012-2016 uczęszczał do Zespołu Szkół nr 3 im. Mikołaja Reja w Sławięcicach. Od dziecka związany jest z siatkarskim klubem ZAKSA, w którym gra na pozycji przyjmującego. W  jej barwach  zdobył już dwa tytuły mistrza Polski (2016,2017).W karierze klubowej poza ZAKSĄ spędził tylko jeden sezon, w rozgrywkach 2018/2019 występował  w ekipie Aluron Virtu Warta Zawiercie. Najbardziej udany dla naszego absolwenta technikum ekonomicznego był z pewnością ostatni okres. W barwach ZAKSY wygrał Ligę Mistrzów w siatkówce (2021r.),  a doskonała postawa na parkiecie otwarła mu bramy do reprezentacji Polski. W rozegranej w Rimini Lidze Narodów  (2021) zdobył z ekipą "Biało-czerwonych" srebrne medale.Reprezentował nasz kraj podczas igrzysk olimpijskich w Tokio (2021). Zdobył brązowy medal  z  reprezentacją Polski na Mistrzostwach Europy w siatkówce 2021 roku.  

Informacje pozyskane są  z:

https://zaksa.pl/zawodnik/kamil-semeniuk

https://pl.wikipedia.org/wiki/Kamil_Semeniuk

https://www.plusliga.pl/players/id/27949.html

https://sport.se.pl/siatkowka/nie-uwierzycie-kim-z-wyksztalcenia-jest-kamil-semeniuk

 

 

Rektor Masnyk 180x180Biblioteka szkolna zaprasza na kolejną odsłonę wystawy pt. ?Znani absolwenci naszej szkoły?, w ramach której możemy zapoznać się z ich osiągnięciami i sukcesami.

Prof. dr hab. Marek Masnyk urodził się w 1956 roku w Namysłowie. W latach 1971-1975 uczęszczał do Technikum Chemicznego o kierunku technologia przerobu ropy naftowej w Sławięcicach. Po maturze podjął studia na kierunku historia w Wyższej Szkole Pedagogicznej, poprzedniczce UO. Zaraz po studiach podjął pracę na WSP. Profesor Marek Masnyk specjalizuje się w historii Polski i powszechnej XIX i XX wieku.

Czytaj więcej: Prof. dr hab. Marek Masnyk

 

 

 

Biblioteka szkolna zaprasza na kolejną odsłonę wystawy pt. ?Znani absolwenci naszej szkoły?, w ramach której możemy zapoznać się z ich osiągnięciami i sukcesami.

Pan inż. Leon Bubała - uczęszczał do Technikum Chemicznego w Sławięcicach o kierunku "Urządzenia i instalacje przemysłu chemicznego". Absolwent roku 1959.

Swoje życie zawodowe związał z Elektrownią Porąbka-Żar. Był pierwszym pracownikiem przyjętym 1.01.1978 na stanowisko Dyżurnego Inżyniera Ruchu. Wcześniej na takim stanowisku pracował w Elektrowni Halemba w Rudzie Śląskiej. 

Czytaj więcej: inż. Leon Bubała

Paweł Korejba, absolwent naszego Technikum Ekonomicznego (finanse i rachunkowość 2003 ? 2007), absolwent Politechniki Opolskiej, pracownik międzynarodowej firmy logistycznej. Wraz ze swoim zespołem Znikający Punkt - Vanishing Point zagrał u Kuby Wojewódzkiego - http://kuba.tvn.pl/muzyka,1194,v/znikajacy-punkt-reign-of-rock-n-roll,1420016.html

 

 

 

 

Czytaj więcej: Paweł Korejba

Jan Tic 2Biblioteka szkolna zaprasza na kolejną odsłonę wystawy pt. ?Znani absolwenci naszej szkoły?, w ramach której możemy zapoznać się z ich osiągnięciami i sukcesami.

 Prof. nzw. dr hab. inż. Wilhelm Jan Tic w roku 1977 ukończył Technikum Chemiczne w Sławięcicach o specjalności Technologia przerobu ropy naftowej i gazu ziemnego.

W tym samym roku podjął pracę zawodową w Instytucie Ciężkiej Syntezy Organicznej Blachownia w Kędzierzynie-Koźlu. Studia wyższe ukończył w roku 1986 na Wydziale Chemicznym Politechniki Śląskiej w Gliwicach o specjalności Technologia chemiczna organiczna. W roku 1988 ukończył studia podyplomowe na Wydziale Chemicznym Politechniki Śląskiej w zakresie ?Matriałów i energooszczędnych technologii chemicznych?. Pracę doktorską pt. ?Katalizatory rodowe hydroformylowania olefin? obronił w roku 2000 na Wydziale Chemicznym Politechniki Poznańskiej.

Czytaj więcej: Prof. nzw. dr hab. inż. Wilhelm Jan Tic

m sekula 3Biblioteka szkolna zaprasza na kolejną odsłonę wystawy pt. ?Znani absolwenci naszej szkoły?, w ramach której możemy zapoznać się z ich osiągnięciami i sukcesami.

 Mirosław Sekuła urodził się 20 czerwca 1955 r. w Strzelcach Opolskich.

 W 1979 r. ukończył Wydział Technologii i Inżynierii Chemicznej Politechniki Śląskiej w Gliwicach, a następnie studia podyplomowe na Wydziale Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej.

W latach 1980-1994 pracował w Instytucie Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu, gdzie pełnił funkcje asystenta, kierownika pracowni i zakładu, a także członka Rady Naukowej Instytutu. W 1990 r. wybrany do Rady Miejskiej Zabrza, został jej przewodniczącym. W latach 1994-1998 pełnił funkcję wiceprezydenta Zabrza, następnie radnego Sejmiku Województwa Śląskiego (1998-2001).

Czytaj więcej: Mirosław Sekuła

Biblioteka szkolna zaprasza na kolejną odsłonę wystawy pt. ?Znani absolwenci naszej szkoły?, w ramach której możemy zapoznać się z ich osiągnięciami i sukcesami.

jk 2

Ks. Prałat Franciszek Kurzaj,

Ambasador Śląska w Teksasie.

Urodził się 19 kwietnia 1951 roku w Sławięcicach na Śląsku Opolskim. W 1969 roku zdał maturę w Technikum Chemicznym, a potem przez rok pracował w Zakładach Chemicznych Blachownia w Kędzierzynie-Koźlu.

Odpowiadając na Boże wezwanie w 1979 roku rozpoczął studia w Wyższym Seminarium Duchownym w Nysie-Opolu, gdzie przez 6 lat studiował Filozofię i Teologię. 16 maja 1976 roku przyjął święcenia kapłańskie . Następnie rozpoczął pracę duszpasterską w parafii Św. Rodziny w Bytomiu. Po trzech latach przeniesiony został do parafii Św. Barbary w Bytomiu, gdzie zajmował się między innymi duszpasterstwem akademickim. Od roku 1982 do 1984 pełnił posługę w parafii Bożego Ciała w Bytomiu-Miechowicach. W lutym 1984 roku. Dekretem biskupa Alfonsa Nossola został mianowany wychowawcą i wykładowcą Wyższego Seminarium Duchownego w Nysie-Opolu.W listopadzie 1986 roku za zgodą Prymasa Polski Kardynała Józefa Glempa wyjechał do Teksasu, by tam pracować wśród potomków śląskich emigrantów. Tam też kontynuował studia teologiczne, które uwieńczył doktoratem. W latach 1987-95 był proboszczem Parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny w miejscowości Panna Maria w Teksasie. Miejscowość ta założona przez Ślązaków uchodzi za najstarszą polską osadę w Stanach Zjednoczonych.

Czytaj więcej: Ks. Prałat Franciszek Kurzaj

k mwBiblioteka szkolna zaprasza na kolejną odsłonę wystawy pt. ?Znani absolwenci naszej szkoły?, w ramach której możemy zapoznać się z ich osiągnięciami i sukcesami.

Ksiądz Marcin Wilczek pochodzi z Jaryszowa. W latach 1987 ? 1991 uczęszczał do technikum technologii procesów chemicznych. Jego wychowawczynią była mgr Zofia Kot, która tak wspomina swojego wychowanka: ?Bardzo dobry uczeń, lubiany przez wszystkich zarówno uczniów jak i nauczycieli, o wysokiej kulturze osobistej, wrażliwy, zawsze służący pomocą innym.? Te właśnie cechy zdecydowały o wyborze dalszego kierunku kształcenia. Porzucił chemię dla Boga. Dnia 17.05.1997 roku przyjął święcenia kapłańskie. W latach 1997-2001 pełnił posługę kapłańską w parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Opolu , od 2001-2004r. pracownik pomocniczy Wydziału Duszpasterskiego oraz kapelan sióstr w Czarnowąsach w parafii Bożego Ciała i św. Norberta. W kolejnych latach pracował jako sędzia w Sądzie Diecezji Opolskiej oraz jako ekonom seminaryjny w Wyższym Międzydiecezjalnym Seminarium Duchownym w Opolu. Obecnie pełni funkcję Dyrektora Wydziału Katechetycznego Diecezji Opolskiej. Jest  współautorem książki "Nasze wczoraj i dziś -750 lat dziejów parafii Jaryszów" oraz "Małego katechizmu" i redaktorem katechizmu "Jesteśmy dziećmi Boga".

Czytaj więcej: Ksiądz Marcin Wilczek

Biblioteka szkolna zaprasza na cykliczną wystawę pt. ?Znani absolwenci naszej szkoły?, w ramach której możemy zapoznać się z ich osiągnięciami i sukcesami. Pierwsza wystawa prezentowała Panią Ewę Barańską pisarkę, scenarzystkę, autorkę powieści obyczajowych, sensacyjnych i fantastycznych oraz powieści dla młodzieży. Najpopularniejsze utwory literackie Ewy Barańskiej: ?Nie odchodź Julio?, ?Pierwiastek Zero?, ?Żegnaj Jaśmino?, ?Kamila?, "Z kim płaczą gwiazdy" czy ?Zapomnieć Różę" (powieść roku 2013) można wypożyczyć w naszej bibliotece. Zachęcamy do zapoznania się z twórczością absolwentki naszej szkoły albowiem  Miarą sukcesu szkoły są sukcesy absolwentów.

Czytaj więcej: Ewa Barańska

Początek strony